🚨🚨🚨Čistíme sklady - velké slevy na veškeré skladové zboží. Neváhejte, akce platí do konce týdne.🚨🚨🚨
Potřebujete poradit? Volejte Po-Pá 08:00 - 12:00   +420 466 566 060
Tvoříme Primadomov

5 pravidel francouzského stylu

5 pravidel francouzského stylu

I v době 17. a 18. století, byla Francie považována za jedničku ve všech módních trendech a to včetně interiérového designu. Francouzi si libují v závidihodném interiérovém stylu, který má dvě tváře. Jedna z dvou tváří vyjadřuje eleganci ve stylu monarchie a ta druhá nabídne příležitostný vzhled. Pokud jde o zdobení interiéru, francouzský styl bude velmi obtížné porazit. Ale díky vaší šikovnosti, kreativitě a tomuto malému průvodci francouzského designu, nebude nemožné vytvořit ve vašem domově uvolněnost a eleganci, i když je váš rodný domov tisíce kilometrů od Francie.

Sněhově bílá

Popravdě řečeno, na zdech francouzských domů nenajdete příliš netradičně odvážné barvy. Velmi oblíbenou barvou, která vyjadřuje čistotu a svěžest je bílá a to zejména v Paříži. Pařížská bílá barva působí velmi vznešeně s přidáním pouze s teplým středem. Což znamená, že váš nábytek může být situován do hřejivých barev, jako je krémová, zelená, růžová, žlutá, ale i tmavá modrá, hnědá až černá.

 

Upřednostňujte původní rysy vašeho bytu

Díky vysokým stropům, římsám, parketám, krbu či dokonce obloženým stěnám, dělá pařížský styl velmi elegantní a honosný. Bohužel ne každý dům vlastní historické  detaily z osmdesátých let. Ale pokud máte to štěstí a máte jeden z epických prvků ve svém domě, nebojte se jej řádně zvýraznit. Jestliže ani jednu možnost nemáte, přidejte stropní obložení s ornamenty nebo rozety. Použijte čistě bílé barvy, které nevypadají nepřirozeně.

Bez zjevné námahy

Francouzské interiéry jsou sice elegantní, ale ne příliš dokonalé a monotónní. Pravidlem číslo jedna pro francouzské interiéry je: Nesnažit se příliš upjatě. Každý Francouz má svůj originální postoj k zařizování interiéru. Zařizujte místnosti jednoduše a míchejte vintage nábytek s novými kousky a nechejte své vzpomínky a suvenýry z cest vystavené, aby se váš prostor jevil jako plný života. Dále k dekorování použijte knihy a velké obrazy, které se stále drží spíše minulé doby.

 

Opakované použití

Podle francouzské ilustrátorky Alice Wietzelové, pravidlo číslo dvě zní: polovinu nábytku hledejte v takzvaných obchodech z druhé ruky, abyste měli možnost najít dokonalé kousky. Je velmi důležité hledat takový nábytek, který je lehce udržitelný a ekologický, tudíž z masivního dřeva nejlépe. Tomuto nábytku s kouskem šikovnosti dokážete vdechnout druhý třetí a spoustu dalších životů a jiných barev.

 

Neutrální barvy nábytku obejděte

Francouzi mají sice blízko k elegantním celobílým interiérům, ale jejich třetím pravidlem je, že vlastně žádné pravidlo v zařizování interiéru není. Na upevnění francouzského stylu využívají jakékoliv barvy, nábytek z různého časového období a opravdu každý designový styl. Použijte nábytek v duchu 50. let zároveň se současnými trendy. Abyste dokázali sjednotit veškeré objekty z různého časového období, použijte výrazné doplňující barvy, které sjednotí celek a spojí styly.

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.