🚨🚨🚨Čistíme sklady - velké slevy na veškeré skladové zboží. Neváhejte, akce platí do konce týdne.🚨🚨🚨
Potřebujete poradit? Volejte Po-Pá 08:00 - 12:00   +420 466 566 060
Tvoříme Primadomov

Dopřejte starému schodišti nový kabátek - máme super tipy!

Dopřejte starému schodišti nový kabátek - máme super tipy!

Schodiště bývá často opomíjenou součástí domácnosti. Možná i vy máte doma schodiště staršího data, které sice stále plnohodnotně plní svou funkci, ale co se jeho vzhledu týče, není to tak úplně ono. Dobrou zprávou je, že nemusíte investovat vyšší finance a pouštět se do časově i fyzicky náročné rekonstrukce. Schodišti totiž můžete dopřát nový koberec doslova za hubičku a co víc - jeho proměna vás bude bavit!

Jak schodiště oživit?

Možná vás to překvapí, ale je hned několik možností, s jejichž pomocí se vám podaří staré schodiště oživit, dodat mu šmrnc a postarat se o to, že se stane ozdobou vašeho bydlení. I my pro vás pár zajímavých tipů máme, tak co kdybyste se alespoň jedním z nich nechali inspirovat?

Tip první: dlouhý koberec

Dlouhý koberec - neboli běhoun - vám může s proměnou schodiště hodně pomoci a prakticky s nulovou námahou. Stačí pořídit dostatečně dlouhý kus běhounu, který pak spustíte z horní části schodiště dolů. Výhodou je, že barvu nebo vzor můžete přizpůsobit ostatnímu zařízení místnosti - ať už to bude předsíň nebo chodba. Běhoun ke schodišti buď ze spodu přilepíte, což je ta rychlejší varianta, nebo jej připevníte s pomocí speciálních lišt.

Tip druhý: nová barva

Ve starších domech se vyskytují betonová schodiště, která upřímně nevypadají zrovna vábně. I v případě, že máte doma schodiště obložené dlažbou, se vám bude hodit náš druhý tip: nová barva! Jak dlažba, tak i beton lze natřít s použitím speciálních barev, které na tyto materiály dokonale přilnou a schodišti dodají úplně nový šmrnc. Nová barva nestojí svět, natírání vám zabere jedno odpoledne a výsledek bude stát za to! Další možnost, jak starým věcem dopřát nový vzhled!

Tip třetí: originální zábradlí

Kdo říkal, že se proměna musí týkat přímo schodiště jako takového? Nový kabátek mu můžete dopřát i tak, že svou pozornost zaměříte na zábradlí - samozřejmě v případě, že je součástí schodiště. Divili byste se, jak rozdílnými a zajímavými způsoby lze zábradlí nejen obnovit, ale čím jej lze třeba i nahradit. Pokud máte rádi přírodní prvky, co kdybyste si zábradlí vyrobili z dřevěné větve?

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.