Potřebujete poradit? Volejte Po-Pá 08:00 - 19:00   +420 466 566 060
Tvoříme Primadomov

Jak na zahradní nábytek

Jak na zahradní nábytek

Konečně nastalo období, ve kterém si můžeme plnými doušky užívat hřejivých slunečních paprsků a nebe bez jediného mráčku. Když se poštěstí, můžeme si na zahradě nebo terase posedět klidně do večerních hodin, kdy už je sluníčko sice schované za mraky, ale stále je příjemně teplo. Pokud si i vy chcete užívat volný čas strávený na čerstvém vzduchu - což schvalujeme všemi deseti - pak by vám na terásce, v altánku nebo na zahrádce určitě neměl chybět zahradní nábytek. Potřebujete poradit s výběrem? V tom případě čtěte dál!

Jaký zahradní nábytek je ten nejlepší?

Zahradní nábytek je hodně široký pojem. Můžete si pod ním představit nejen křesla, židle, lavičky, stoly a lehátka, ale vybírat můžete i mezi materiály, ze kterých se zahradní nábytek vyrábí. Proto si v dnešním článku společně představíme nejčastější a nejoblíbenější varianty a záleží pak už jen na vás, jaký zahradní nábytek se stane vaším favoritem!

Plastový zahradní nábytek

Jako první zmíníme asi tu nejčastější alternativu a tou je bezesporu plastový nábytek. Jeho největší výhodou je nízká hmotnost a přátelská pořizovací cena. Plastový nábytek je ze všech druhů nejlevnější a zároveň se může pyšnit největší barevnou paletou. Kromě toho je nenáročný na údržbu a můžete jej nechat pod širým nebem, aniž by se s ním cokoli stalo. Pokud můžeme doporučit, určitě bychom volili zahradní nábytek z masivního plastu, který toho poměrně dost vydrží a může vám sloužit klidně několik let.

Dřevěný zahradní nábytek

Druhou velmi oblíbenou variantou je dřevěný zahradní nábytek, ke kterému tíhnou především ti, kteří si potrpí na kvalitě a mají rádi přírodní materiál. Co se ceny týče, počítejte s tím, že už si nějaké peníze připlatíte. Na oplátku ale získáte kvalitní vybavení na zahradu či terasu, které nejen krásně vypadá, ale hodně toho vydrží a má opravdu úctyhodnou životnost. Velmi žádanou alternativou je zahradní nábytek vyrobený z teakového dřeva, které je vysoce kvalitní, ale i hodně drahé. U dřevěného nábytku je potřeba myslet o krok napřed a nenechávat jej na dešti, který by jej mohl poškodit.

Ratanový zahradní nábytek

Co se líbivého designu týče, můžeme zde bez výčitek zmínit nábytek vyrobený z umělého ratanu. Právě tato varianta je hodně oblíbená, protože skutečně moc pěkně vypadá a na vaší zahradě se takový nábytek bude určitě vyjímat. Pokud investujete do kvality, můžete si být jistí, že vám nábytek vydrží i několik let - levnější kousky často vydrží jen jednu jedinou a jsou tak příslibem toho, že jste další rok nuceni utrácet další peníze. A přitom naprosto zbytečně.

Kovový zahradní nábytek

Posledním typem zahradního nábytku, o kterém bude v dnešním článku řeč, je nábytek vyrobený z kovu - lépe řečeno se jedná o nábytek s kovovou konstrukcí, jehož součástí jsou zpravidla ještě měkoučké podušky a podsedáky, aby bylo sezení příjemné a pohodlné. Hitem je nábytek vyrobený z oceli, u kterého si můžete být jistí, že vám skutečně dlouho vydrží a ani koroze nepředstavuje v tomto případě nepřítele. U kovového nábytku si dejte pozor, aby se při dlouhém pobytu na sluníčku nerozpálilo, a vy jste si pak zbytečně neublížili.

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.