Potřebujete poradit? Volejte Po-Pá 08:00 - 19:00   +420 466 566 060
Tvoříme Primadomov

Malovat nebo tapetovat?

Malba nebo tapety? Jde o přežitek nebo budete v kurzu?

Žít a dívat se na stále jedno a to samé, vás za chvíli může omrzet. Denně stolujete v kuchyni, kterou jste zařizovali pět let zpátky, a už vás přechází chuť. Obývací pokoj je jedna velká nudná šeď a v ložnici už nezažívá noci plné vášně? Nejspíš potřebujete vnést čerstvý vzduch do vašeho domova.

Chcete něco, co je rychlé, ne moc finančně náročné a uděláte to výraznou přeměnu interiéru. Zkuste oživit zdi. Můžete vyzkoušet novou výmalbu nebo tapety? Myslíte, že ty už jsou přežité? Chyba! Opět se vrací a jsou nyní dost v kurzu. Přinášejí něco navíc, co klasická barva neumí. Tapety mohou být profilované, lehce omyvatelné a někde i s dalšími vlastnostmi. Dokážou třeba uspořit částku vynaloženou za vytápění.

Vymalovat zvládne každý

Pokud se rozhodnete pro novou výmalbu, je potřeba prvně zkontrolovat kvalitu stávajících zdí. Na začátek je třeba kvalitně připravit podklad a až následně vybírat nový odstín barev a jejich vzájemné kombinace. Malování je velice rychlý a docela čistý způsob, jak oživit svůj okoukaný interiér. Stačí vám k tomu pouze válec, pár starých prostěradel, noviny a nádoba s namíchanou barvou.

Pokud se nebojíte experimentů, můžete si zkusit namíchat vlastní originální barevný odstín. Kupte si čistou bílou a zvolený barevný pigment. A pak přidávejte dle uvážení. Pozor však na to, abyste toho namíchali dost. Pokud se stane a na kousek zdi vám pochybí, stejnou sytost asi nenamícháte. Jestliže si netroufáte, kupte už hotový produkt. Ušetříte si spoustu starostí a můžete počítat s dokonalým výsledkem dle poskytnutého vzorníku.

Doporučujeme před samotnou výmalbou zdi napenetrovat, případně odškrábat starý nátěr. Starými látkami zakrýt nábytek, abyste jej ochránili před znečištěním a novinami nebo fóliemi pokrýt povrch podlah. Úklid bude hned o to jednodušší.

S barvou si můžete pohrát. Před pár lety frčely celobarevné plochy stěn. Nyní se vrací čistá bílá s pruhy či jinými tvary. Proužky byly a jsou v módě již dlouho. Třeba stěna za televizí, pohovkou nebo manželskou postelí bude vypadat opravdu luxusně a pokoj hned získá jiný ráz. Rozhodně se nedržte při zemi a zkuste i netradiční výmalbu.

Tapety jsou opět v kurzu

Druhou možností je zakoupit tapety, a ty buď vlastním přičiněním, nebo s pomocí profesionálních řemeslníků, nalepit na vybrané zdi. Dnešní tapety jsou naprosto rozdílné oproti těm z dob dávno minulých. Jsou profilované, dokonale potištěné, odolné a snadno aplikovatelné prakticky na jakýkoliv rovný povrch. Nejlépe se lepí na sádrokartonové stěny. Pokud je doma nemáte, vyrovnejte ty, co vám ční v pokoji. Rovný podklad je důležitý pro pěkný výsledek vaší práce.

Tapetu nedávejte po celé místnosti, ty časy už jsou skutečně pryč. Jedna zeď nebo zvýrazněná část bude bohatě stačit. V případě zvolení výrazného motivu platí pravidlo – méně je více. Vezměte jej za své a váš obývací pokoj bude vypadat jako navržený od bytového designéra.

V podstatě nezáleží na tom, jestli si vyberete malbu nebo tapetu, jakákoliv, byť i malá změna, prospěje každému interiéru. Někdy bohatě postačí, pořídit nové květináče na okno, změnit deku v křesle anebo zakoupit nový koberec.

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.