🚨🚨🚨Čistíme sklady - velké slevy na veškeré skladové zboží. Neváhejte, akce platí do konce týdne.🚨🚨🚨
Potřebujete poradit? Volejte Po-Pá 08:00 - 12:00   +420 466 566 060
Tvoříme Primadomov

Není umění jako umění

Není umění jako umění

Domov je potřeba vytvořit. Nestačí místnost zaplnit nábytkem, ale je zapotřebí do něj vnést ducha a pomyslné teplo domova. A tím nemáme na mysli, otočit uzávěrem na topení, ale musíte použít i osobitý styl, který má každý majitel. Někdo miluje květiny, jiný obrazy a další zase sbírá kameny z celého světa. Drobné dekorace a větší prvky dodají ráz i tomu nejnudnějšímu pokoji.

Holobyt připomíná nemocnici

Však to znáte. Jistě jste se vy sami stěhovali anebo jste k někomu šli na tzv. kolaudaci, ale bydlení ještě nebylo plně vybavené. Připadalo vám to studené, chladné, neosobní, bez citu lidskosti a onoho ducha domova. V pokoji něco chybělo.

Přitom by stačilo pár hezky rostlých květin ve sladěných květináčích, pěkný obraz na stěně a pár svícnů na okenním rámu. Jenže právě onen obraz nebo cokoliv jiného zavěšeného na stěně, může být problém. Domácí vám to jednoduše nedovolí. Pokud jste ve vlastním, nic neřešíte. I když, vlastně proč byste nemohli. Zkrátka a dobře. Tady je pár tipů, jak si vystavit umění a nemuset tlouct do zdi. Dobré na tom všem je, že díky tomu nejste omezeni pouze na svislé plochy ohraničující místnost, zdi, ale můžete obraz nebo třeba zrcadlo postavit klidně doprostřed obývacího pokoje.


Jak vnést život do místnosti

Navíc umění není jen malba v rámu. Co třeba tabulová zeď. Víte, co je tím myšleno? Je to prosté. Vyberte si jednu zeď. Může to být menší výklenek nebo klidně 4 metrová stěna. Záleží na vás. Hlavně, aby u ní bylo dostatek světla. Takže ta, na kterou dopadá hodně přirozeného světla, je nejlepší. Natřete ji tabulovou barvou. Hojně se uplatňuje v dětských pokojích, ale věřte, že bude bavit i vás dospělé. A použijte ji, jak uznáte za vhodné. Pomalujte ji, popište seznamem věcí k nákupu nebo na party využijte ke hře. Fantazii se meze nekladou.

Další vychytávkou a velmi trefnou je závěsný systém. Můžete zavěšovat na lano, háky, řetězy. Cokoliv seženete na půdě nebo ve výprodeji na bleším trhu. Zašlá barva, prach apod. pozvednou tento nápad na vyšší úroveň. K zavěšení můžete použít zrcadlo, lapač snů, zvonkohru nebo uměleckou instalaci. Nebojte se prostoru. Kdo se chce držet při zemi, umístí dekoraci do rohu. Odvážný si troufne i nad stůl. Místo či hned vedle lustru.

Mezi umění se řadí i jakékoliv dekorování zdi. Všelijaké nálepky nebo potisky jsou hitem posledních let. Zvířátka v pokoji dětí, citáty a texty v obývacím pokoji a vyobrazení jídla nad kuchyňským stolem jsou již klasikou. Dnes si nálepky můžete nechat zhotovit i na zakázku dle vlastního návrhu. Rozfouknutá pampeliška, měsíc s hvězdami, houpačka a kočka sedící na opěráku křesla. Známé motivy, že?!

A jak tedy vystavit obraz bez nutnosti použití hřebíku a kladiva? Obraz jednoduše o zeď opřete. Záleží na velikosti formátu, ale, můžete jej postavit na zem, polici, komodu. Dobře vypadá i malířský stojan použitý jako držák rámu. A ten klidně postavte hned vedle nočního stolku. Víte, že v rámu můžete kromě uměleckých děl vystavovat i práce svých dětí, fotografie nebo první přání ke Dni matek?

Vzpomínky stále na očích. To dělá domov domovem.

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.