🚨🚨🚨Čistíme sklady - velké slevy na veškeré skladové zboží. Neváhejte, akce platí do konce týdne.🚨🚨🚨
Potřebujete poradit? Volejte Po-Pá 08:00 - 12:00   +420 466 566 060
Tvoříme Primadomov

Obývací pokoj zařízený prakticky i vkusně? No jasně!

Obývací pokoj zařízený prakticky i vkusně? No jasně!

Obývací pokoj je středobodem domácnosti. Nejenže se zde schází rodina, která v tomto interiéru tráví společný čas, ale obývák zároveň slouží jako místo, kam si zveme hosty a kde hostíme naše návštěvy. Cílem většiny z nás je zařídit obývací pokoj nejen vkusně a stylově, aby se nám v něm líbilo a aby dokázal svým zařízením nadchnout i naše hosty, ale jde nám i o to, abychom jej zařídili prakticky. Jenže jak to skloubit?!

Zařizujete obývací pokoj? Dejte si na čas!

Zařizování obývacího pokoje není věc, kterou by bylo radno uspěchat. Ba spíše naopak byste si na tento úkol měli nechat dostatek času, hodně nad jeho vybavením přemýšlet, plánovat, vymýšlet a rozhodovat se, co bude pro vás obývák to nejlepší. Chcete-li si obývací pokoj zařídit jak prakticky, tak i stylově a moderně, pak jste tady správně. Máme pro vás několik rad, které se vám zaručeně budou hodit!

Základem je sedací souprava

Základem každého obývacího pokoje je sedací souprava, na tom se určitě shodneme. Zaujímá zde roli dominanty a zároveň si pro sebe nárokuje nejvíce místa. Sedačku vybírejte nejen podle svého vkusu, ale ohlížejte se i na dispozice interiéru – obrovskou sedačku ve tvaru U asi jen stěží nacpete do malého obýváčku, nemyslíte? S počtem míst na sezení to zbytečně nepřehánějte, a pokud to není potřeba, nedoplňujte sedačku o další křesla, stoličky, pufy ani podsedáky.

Obývací stěna je moderní, není ale nutností

Většina lidí si myslí, že se jejich obývací pokoj bez obývací stěny jednoduše neobejde. Zkrátka v sobě mají zakořeněnou představu, že obývací stěna v obýváku je povinnost a tím to pro ně hasne. Pravda je ale taková, že ne všude se prostorná obývací stěna hodí. Jasně, úložné prostory jsou fajn i v obýváku, pakliže ale řešíte nedostatek místa, nezahlcujte interiér zbytečně a obývací stěnu nepořizujte. Na stěny stačí přidělat pár poliček na zútulnění.

Správná volba podlahové krytiny

Se zařízením obývacího pokoje souvisí i volba podlahové krytiny. Většina lidí sází na klasiku a tou je celoplošný koberec. Ten samozřejmě má spoustu výhod – jako například tlumení hluku, je příjemný na došlap, prostor celkově zateplí. Stále častěji se ale v obývacích pokojích objevují i jiné typy podlah – zmínit můžeme například plovoučku, linoleum nebo vinylovou podlahu. Volte takový typ podlahy, který vám bude vyhovovat svými vlastnostmi a který se zároveň bude jednoduše udržovat v čistotě.

 

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.