Potřebujete poradit? Volejte Po-Pá 08:00 - 19:00   +420 466 566 060
Tvoříme Primadomov

Oživte obývací pokoj novým nábytkem

Připadá vám, že je váš obývací pokoj zastaralý? Chtěli byste ho něčím oživit nebo ho zmodernizovat? Máme pro vás překvapení: vypátrali jsme, jak vdechnout obývacímu pokoji nový život a ohromit každou návštěvu. Tipy na stylové kousky do obýváku jsou tu!

Modernizace obýváku barvami a originálním nábytkem

Každý rok se můžete těšit na nové trendy v bydlení. Nenechte se ale strhnout nákupní horečkou a vždy upravte prostor tak, aby vám vyhovoval a cítili jste se v něm dobře. Co vylepší váš obývací pokoj?

1. Čarujte s barvami – od neutrální bílé až po sytě zelenou

Co by byl svět bez barev? Ani obývák nemusí být jen bílý, šedý nebo hnědý. Pro rok 2022 vyhrály u bytových designérů tyto barvy:

  • odstíny zelené
  • odstíny šedé
  • studená bílá
  • krémová bílá
  • námořnická modrá
  • terakota (zemitá, teplá barva)

Zkombinujte kontrastní a neutrální barvy, například světlou zeď s tmavou sedací soupravou nebo světlou pohovku se sytě barevným kobercem.

2. Vneste do obývacího pokoje kus přírody

Obývací pokoj zateplete nábytkem a dekorativními prvky z přírodních materiálů. Trendem tohoto roku jsou rostlinná terária. Podle tradičního čínského učení Feng-shui vnášejí rostliny do obývacího pokoje klid a rovnováhu. Vytvořte si živou dekoraci z rostlin či sukulentů, které naaranžujte do kulaté skleněné nádoby nebo terária.

3. Odpočiňte si ve stylových křeslech

Hádejte, jaký nábytek vás vrátí do dětských let, a zároveň si v něm skvěle odpočinete: správná odpověď je houpací křeslo! Rustikální, vintage, minimalistická i moderní houpací křesla dokreslí atmosféru obývacího pokoje.

Pokud dáváte přednost přírodním materiálům, zvelebte prostor ratanovým nábytkem a doplňky. A proč rovnou takový nábytek nevytáhnout v létě na terasu? Zútulněte v zimě obývací pokoj ratanovým dvojkřeslem a v létě ho přemístěte na zahradu. Investujte rovnou do dvojkřesla s měkkými sedacími polštáři a relaxujte v pohodlném křesle.

4. Sedací pytle a taburety nejen pro návštěvy

Chcete se po náročném dni rozvalit a odpočinout si? Doplňte obývací pokoj o sedací pytle, které mohou posloužit jako další místa pro hosty. Sedací pytle nezaberou příliš místa, proto se hodí i do malých interiérů. Pokud máte prostornější obývací pokoj, pořiďte dvou až třímístné sedací vaky, na které se vejde několik hostů.

V případě, že se vám sedací pytle nehodí do interiéru obýváku, vyměňte je za taburety. V moderním a minimalistickém obývacím pokoji budou kralovat sametové taburety Corno, na kterých si odlehčíte unavené nohy. Tyto taburety mají dostatečnou nosnost, a tak na ně můžete usadit návštěvu.

5. Oblé křivky, kam se podíváte

Obývací pokoj zkrášlíte nevšední dekorací s oblými křivkami. Vyměňte starou dekoraci za oblé svícny, vázy a sošky kyprých žen. Pokud chcete zajít ještě dál, ukažte svůj designerský um a vybavte obývák oblou pohovkou, taburetem a konferenčním stolem.

6. Rozmístěte osvětlení a zrcadla po celém obýváku

S osvětlením a zrcadly se dá doslova kouzlit. Zdokonalte obývací pokoj závěsnými svítidly, vintage lustry a rustikálními lampami. Na nábytek rozestavte barevné svíčky a lucerničky a nechte jejich svit odrážet v asymetrických a retro zrcadlech.

Letošní trendy do obývacích pokojů se vydařily. V obývacích pokojích vládnou zemité odstíny, oblé tvary a přírodní materiály. Designéři v tom mají jasno: obývací pokoj by měl působit vzdušně a nejlépe byste ho měli vybavit nábytkem z udržitelných materiálů.

Téměř v každé domácnosti se v obývacím pokoji nachází i televize. A na co se během dlouhých večerů podívat? Streamovací společnost Netflix vydává pravidelně seznam top filmů, tak můžete níže načerpat inspiraci.

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.