🚨🚨🚨Čistíme sklady - velké slevy na veškeré skladové zboží. Neváhejte, akce platí do konce týdne.🚨🚨🚨
Potřebujete poradit? Volejte Po-Pá 08:00 - 12:00   +420 466 566 060
Tvoříme Primadomov

Posuvné dveře nezaberou moc prostoru a vypadají úžasně

Posuvné dveře nezaberou moc prostoru a vypadají úžasně

Nejeden z nás už někdy v životě řešil otázku, kam se vším nábytkem a dekoracemi, když v pokoji není místo. Malé prostory je nutné zařídit efektivně. Při jejich využití je však nutné brát v potaz i nutnost moct pohodlně otevřít dveře, a to nám často zhatí nejeden návrh, myšlenku či plán, jak by pokoj mohl vypadat.

Dveře jako překážka při zařizování bytu

V panelových domech se můžeme často setkat s chodbou se spoustou dveří, vedoucích do jednotlivých místností. Designéři a návrháři uvádějí, že tyto, řekněme překážky v bytě, omezují obytný prostor až o 10% plochy. A to je docela dost. Jak to tedy vyřešit? Je nějaká možnost?

Doba jde dopředu. Vymýšlejí se modernější televizory, kde černá je skutečně černou, sestavují se nové kusy nábytku, kde každý kousek je promyšlen do posledního šroubku a navrhují se neotřelé a vynikající designy obytných prvků, jakými jsou i dveře a okna. Mezi poslední trendy, novinky, skutečně patří i skryté dveře tzv. posuvné.

Nový styl dveří vyřeší problémy každé domácnosti

Ty nejen, že nezabírají prostor, pouze plochu podél zdi, po které jezdí, ale i to se dá vyřešit, jejich zabudováním do jádra a zasunutím do zdi. Pak už opravdu místnost nijak nenarušují a neubírají na kráse. Ale pozor. Někdy jsou takovým originálním kusem, že jsou doslova součástí navrženého stylu.

Mohou být, stejně jako klasické, celé ze skla, pouze některé části výplně anebo kompletně neprůhledné. Navrženy jsou v mnoha stylech a dekorech. Není ničím neobvyklým, že kromě sériové výroby se často uplatňuje i výroba dveří dle přání platícího zákazníka. Jde sice o větší investici, ale věřte, že nebudete litovat.

Posuvné dveře mohou sloužit ke klasickému vyplnění stavebního otvoru. Avšak po zabudování tabule, polic nebo skrytých dvířek si určitě sami představíte jejich další využití.

Kdy jednoznačně použít posuvné dveře

Málo prostoru – Úzké chodby, rohy místností či jiný nedostatek místa už nemusí být problém.
Oddělení místností – Při návrhu domu je často těžké rozhodnout, zda bude obývací pokoj propojen s kuchyní, což jsme si už ukázali jak na to, anebo zachváte dva samotné celky. Co takhle zkusit obě místnosti propojit širokými posuvnými dveřmi a mít tak možnost, je kdykoliv uzavřít.

Bezbariérovost – Velkým plusem těchto dveří je také jejich bezprahovost. To ocení nejen handicapovaní lidé, ale i senioři a rodiny s malými dětmi. Navíc absence nutnosti otevírat dveřní křídlo do prostoru, potěší nejednoho člověka na vozíku.

Tmavý kout – Pokud máte koupelnu a WC řešeny, jako místnosti bez oken, jste jistě rádi za každý kousek světla, co se do těchto tmavých koutů dostane. Přivést sem jej můžete také pomocí posuvných dveří. Ty se také často instalují právě na oddělení záchodu uvnitř koupelny. Dveře totiž mohou být barevné nebo s mléčného skla a přinesou tak kýžené soukromí.

 

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.