Prima magazín

Vydáno: Autor: Nikol Blahová

Sedací souprava je dominantou obývacího pokoje: jak vybrat správně?

Sedací souprava je nedílnou součástí každého obývacího pokoje. Jen si zkuste představit obývák, ve kterém by hlavní roli nehrála dominantní sedačka - nepřipadal by vám takový interiér prázdný? Neúplný? Neútulný? Nezařízený? Sedací souprava zkrátka do obývacího pokoje patří, má zde své čestné místo a často je to právě ona, která určuje směr celému pokoji. Chcete poradit, jak sedačku správně vybrat?

Sedací souprava - 3+1 tip pro její výběr

Vybrat sedací soupravu není jen tak. Rozhodně to není úkol na deset minu. Ten pravý kousek určitě nevyberete během krátké cesty tramvají z práce, správné rozhodnutí neučiníte ani během pauzy na oběd. Máme pro vás 3+1 tip jak vybrat sedačku. Uvidíte, že s námi to zvládnete na výbornou!

Tip první: vhodná velikost

Jako první zmíníme velikost sedací soupravy. Ta je možná ze všeho nejdůležitější, proto jí věnujte dostatek pozornosti. Je váš obývací pokoj velký nebo spíše malý? Kolik v něm máte nábytku? Můžete si dovolit pořídit prostornou sedačku ve tvaru U, nebo jste vzhledem k nedostatku místa nuceni vybírat spíše menší podélnou sedací soupravu? Tohle všechno hraje důležitou roli a může se stát vaším odrazovým můstkem pro správný výběr.

Tip druhý: správný tvar

S velikostí neodmyslitelně souvisí i tvar sedací soupravy. Klasikou i nadále zůstává sedací souprava ve tvaru L, která se krásně vejde do prostoru, kde využije dané místo na maximum. Pokud si to můžete dovolit a chcete každému členu domácnosti nabídnout pohodlné místo k sezení, investujte do sedačky ve tvaru U. Pozor ale na to, že je opravdu náročná na prostor a nehodí se do menších místností, které by pak díky ní působily zastavěně a přeplácaně.

Tip třetí: ideální materiál

Do třetice zmíníme materiál sedací soupravy. Určitě vás potěší, že rozhodně je z čeho vybírat - k dostání jsou sedačky kožené, koženkové, čalouněné i látkové. Možností je určitě několik, materiál přizpůsobte celkovému pojetí interiéru.

Tip čtvrtý: rozumná výška

Na závěr ještě pár slov k celkovému prostoru, do kterého sedačku pořizujete. Řeč bude o výšce sedací soupravy, kterou rovněž nelze podceňovat. Moderní sedací soupravy jsou velmi nízké, nastolují ideální podmínky ke konverzaci s ostatními. Vybírat můžete i mezi vysokými sedačkami, které jsou určené spíše k pohodlnému posezení. Výšku sedačky můžete uzpůsobit konferenčnímu stolku, který v obýváku máte. Je-li nižší, vybírejte nízkou sedací soupravu. Naopak pokud je vysoký, dopřejte mu podobně vysokou kolegyni v podobě sedačky.

Náš blog tvoří Nikol. Článek pro Vás napsala Nikol. Jsem milující maminkou malé princezny a zároveň nadšený pisálek, který našel svůj správný směr v psaní textů. Nejčastěji mě najdete u notebooku s prsty na klávesnici. Nejraději měním myšlenky ve slova, skládám věty, tvořím texty. Pokud u sebe zrovna nemám notebook, zapisuji texty do mobilu nebo se vracím ke staré dobré technice: tužce a papíru. Žádný styl psaní mi není cizí, protože všechny v sobě mají nějaké kouzlo. Jsem ráda, že mohu prostřednictvím svých článků předat čtenářům nejen zajímavé informace, ale vždy i kousek sama sebe.

Katalog

Expresní dodání zboží
Doprava zdarma od 500 Kč
Nejnižší ceny
Pravidelné slevy
Záruka až 5 let

© 2013-2020 primazidle.cz