🚨🚨🚨Čistíme sklady - velké slevy na veškeré skladové zboží. Neváhejte, akce platí do konce týdne.🚨🚨🚨
Potřebujete poradit? Volejte Po-Pá 08:00 - 12:00   +420 466 566 060
Tvoříme Primadomov

Skandinávské návrhy kuchyně, které budete chtít vyzkoušet u vás doma!

Skandinávské návrhy kuchyně, které budete chtít vyzkoušet u vás doma!

Jak už jste si jistě všimli, každá kuchyně v jiném koutku světa vypadá odlišně. Pokud plánujete rekonstrukci vaší kuchyně, použijte nápady ze zahraničí, ideálně podle osobité Skandinávie.

Kuchyně ve Skandinávii bývají nejčastěji v bílých barvách s několika detaily, jako jsou police nebo regály, vyrobené z masivního dřeva či kovu. Pro zvýraznění celé kuchyně budou skvělou volbou tmavé spotřebiče a nádobí, které vynikne proti bílému čistému pozadí. Myslete na to, že kuchyně patří k dalším nejdůležitějším místnostem ve vašem bytě nebo domě, kde každé ráno začínáte nový den a pijete úžasně vonící kávu s vaší rodinou.


Jak jistě víte a přejete si, kuchyně musí být příjemná a praktická. Z toho důvodu je skandinávská kuchyně tou pravou. Nejen to, ale skandinávský návrh kuchyňského designu vyvolává pocit svěžesti a modernosti díky čistotě bílé barvy, dřevěných a kovových detailů. I vy jste přesvědčeni, že je tato kuchyně pro vás ideální? Pokud ano, tak čtěte dále.


Jak navrhnout skandinávskou kuchyni?

  1. Vždy používejte bílé a neutrální odstíny
  2. Použijte správné osvětlení, které je jasné ne tlumené
  3. Použijte otevřené police místo uzavřených skříněk. Nejvhodnější budou například regály po stranách kuchyňské linky.
  4. Dopřejte své kuchyni kousek přírody a použijte několik dřevěných prvků
  5. Za linku použijte dlaždičky ve tvaru cihly
  6. Kovové akcenty ve formě ozdobných úchytek
  7. Použijte bílou a decentně i černou nebo tmavě hnědou barvu
  8. Vybírejte linku, kterou zdobí různé textury
  9. Vždy musí být funkčnost prvořadá


Nyní se podíváme na některé návrhy podrobněji


Správné osvětlení


Zajisté chápeme, proč jsou skandinávské kuchyně tak svěží a světlé. Je to z důvodu nedostatečnosti slunečního světla, kterého mají ve Skandinávii během dlouhých zim poměrně málo. Proto obyvatelé zavěšují velké lustry, používají podlahová svítidla i světla po stranách stěn. Pokud jste se rozhodli pro Skandinávii, zapomeňte na mléčné závěsy, protože tyhle kousky ubírají světlo a jsou zde nepřijatelné. V případě, že to bez záclon prostě nejde, použijte velmi lehké závěsy.


Jednoduše lze říci, skandinávské kuchyně považují za nezbytný každý zdroj světla. Takže cokoli si myslíte, že do vaší nové kuchyně přidá jasné světlo a charakter, je velmi dobře.


Bílá s černou


Všechen bílý nábytek vypadá čistě, ale po chvíli zevšední. Stejně jako úplně bílá kuchyně. Je sice elegantní a nadčasová, ale není to přesně ta pravá třešnička na dortu. Z toho důvodu doporučujeme přidání tmavší barvy, a to i v případě, že překročíte mez skandinávského stylu. Přidáním tmavých pruhů, nebo nejlépe tmavou desku kuchyňského ostrůvku i samotné kuchyňské linky, odemčete místnost k jedinečnosti. Mnoho lidí považují tmavě hnědou a černou za velmi odvážné barvy a raději volí tmavší šedou, zelenou nebo dokonce modrou. Aby byl tento styl řádně upevněn, doporučujeme použít bílé barvy společně s tmavší hnědou či černou a zlatohnědými úchytkami.


Cihly za linkou


Další typickou věcí pro skandinávské kuchyně jsou dlaždičky ve tvaru cihle, nebo samotné obnažené cihly, které vypadají obzvláště skvěle. Pokud cihle zůstanou ve své původní barvě, kontrastujte vždy bílými skříněmi a například tmavou pracovní deskou s tmavým dřezem, nikoli stříbrným.

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.