⚠️⚠️⚠️ Totální výprodej likvidace skladu - slevu až 50% v celém eshopu. Neváhejte akce je platná po omezenou dobu. ⚠️⚠️⚠️
Potřebujete poradit? Volejte Po-Pá 08:00 - 19:00   +420 466 566 060
Tvoříme Primadomov

Starým věcem dopřejte nový vzhled

Starým věcem dopřejte nový vzhled

Jaký vztah máte ke svým věcem? Jsou pro vás důležité, máte k některým z nich osobní vztah? Jste milovníkem svého prostoru anebo nemáte absolutně žádný problém, cítit se jako doma, v téměř každém místě co navštívíte? Co uděláte, když se něco rozbije? Spravíte to nebo koupíte nové? Jenže to nejde přece dělat donekonečna.

Jednak je to finančně náročné a navíc, což je mnohem důležitější, tím zatěžujete životní prostředí. Přitom stačí tak málo. Pár pomůcek, chvilka času a stará, ale stále funkční věc, bude jako nová.

O zubu času mohou hodně povědět i takové přední části od šatní skříně nebo domovní a interiérové dveře. Často jsou oprýskané, potlučené, občas pokreslené nebo ušpiněné od jídla, mastných rukou a neidentifikovatelné nečistoty. Mnoho lidí se prvně pokusí dveře očistit. V mnohých případech už i řádná očista dodá těmto předmětům nový vzhled, ale občas je míra poškození natolik závažná, že je nutný větší zásah.

Kdy musíme zasáhnout a použít víc než jen povrchovou očistu:

• Uvolněné kování
• Oděrky
• Díry a kazy ve dřevě
• Oprýskaný lak
• Vybledlá barva
• Celková změna vzhledu interiéru
• Odchlípnuté lišty a nedržící zdobení

Víte, jaké máte možnosti? Co vše lze udělat a není to nijak náročné? Stačí pár triků a váš majetek bude opět zářit.

Jednoduché převeďte na složité

Nudí vás už jednolitá plocha vašich dveří? Pokukujete v obchodě po kouscích zdobených, někdo by řekl až přeplácaných, jako ze starých dob zámeckého života? Vyrobte si je.
Udělejte si pocházku do hobby obchodu a kupte sádrové rozety. Většinou se lepí na strop jako podhledy, ale lze je využít i na svislé konstrukce.
Nalepte, nalakujte oblíbenou barvou a těšte se z výsledku. Nezapomeňte vyměnit kliku, aby ladila.

Snadno a rychle

Potřebuje vaše skříň nějakou vzpruhu? Něčím oživit? Kupte pásku, nejlíp v několika tloušťkách a barvách a nalepte je na plochu. Vyzkoušejte geometrické vzory, pravidelné střídání a nahodilé umístění.
Střídání barev vytvoří zajímavý prvek interiéru. Z ohavných dveří vytvořte dominantu pokoje.

Co jde, zakryjte

Máte děti, které popadly fix a na různých místech vám zanechaly svá umělecká díla? Odstranit to nejde, vystavit taky ne. Tak co s tím? Zakrýt. Můžete to jednoduše přebarvit.
Zábavnější však bude, když si obstaráte samolepící tapetu. Vystříhejte z ní kolečka, čtverce, nahodilé tvary a ty nalepte na dveře. Polepte celou plochu. Jediné barevné kolečko na světlých dveřích opravdu nevypadá dobře. Ale kolečka nalepená v pravidelných řadách a pruzích už ano.

Modrá je dobrá

Popraskaný lak, trhlinky a podobná poškození musíte brát jako celek. Nelze to opravit po částech. Vsaďte na nový nátěr. Odstraňte lak, obruste dřevo, zatmelte díry a prohlubně a naneste krycí nátěr.

Lze barvit jednobarevně, v pruzích nebo více barev použít v geometrickém uspořádání. Zkuste i kombinaci dvou a více barev.

Odolný textil

Troufáte si na trochu čalounického řemesla? Stačí trochu pevné PVC látky. Natáhněte ji na dveře. Stačí podlepit kvalitním lepidlem. Uvidíte, že hned budou vypadat odlišně.

 

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.