🚨🚨🚨Čistíme sklady - velké slevy na veškeré skladové zboží. Neváhejte, akce platí do konce týdne.🚨🚨🚨
Potřebujete poradit? Volejte Po-Pá 08:00 - 12:00   +420 466 566 060
Tvoříme Primadomov

Udělejte dobrý dojem hned v předsíni

Udělejte dobrý dojem hned v předsíni

Vstup do domova je často opomíjeným kouskem vašeho domova. Velmi často si lidé myslí, že tento pokoj není důležitý. Vždyť se v něm jen vyzujeme a svlečeme kabát. Nijak se v něm nezdržujeme, tak proč do něj investovat čas i peníze.

Mnohokrát pak vypadá ponuře, zastarale a vůbec neladí se zbytkem interiéru. Jenže to je velká chyba. Předsíň je to první a poslední, co z vašeho domova každý den vidíte. Vítá vás i se s vámi loučí. Je proto velmi důležité, aby vám vykreslila úsměv na tváři.

I návštěva, rodina a známý jako prvotně vstupují do této místnosti. Je známo, že osobnost a charakter člověka se projeví i ve vkusu zařízení, a proto je důležité vytvořit hned dobrý první dojem. Jinak se k vám pocestní hnát nebudou. Sami si představte, kde vám bude více příjemně. U někoho kdo má poházené boty po podlaze, kabáty pokládá na židli a zrcadlo je upatlané od, ani nevíte čeho. Anebo vstoupíte do bytu, kde to hned příjemně voní, vše má své dané místo a předsíň působí vřelým dojmem.

Předsíň, vstup do domu

Při zařizování této místnosti si promyslete, co vše v ní bude, a že je to vlastně přechodné území mezi venkovním světem a vaším domovem. Podlaha by tak měla být z odolného a snadno umyvatelného materiálu. Zapomeňte na koberce. Lepší je dlažba. Na botách si donesete mnoho špíny, bláta, spadaného listí, občas psí exkrement a hromadu bakterií. A vskutku je jednodušší zem podmetat než vysát. Navíc koberec se velmi zanáší, zvláště ty s tím vysokým chlupem.

Rozhodně je nutné instalovat silné osvětlení. A to kvůli nám ženám. Není nic protivnějšího po ránu, než když se potřebujete naposledy podívat do zrcadla, a skoro se v něm nevidíte. Zrcadlo je ústředním bodem. Čím větší, tím lepší. Možnost nahlédnout na celou postavu, ocení nejen ženy, ale i muži. V klidu se pak vzdáte trapných scén, kdy se prohlížíte v odrazu vaší vyleštěné skříně v ložnici anebo po cestě do práce nakukujete do každé výlohy, ale z dálky.

Osvětlení a zrcadlové plochy již máme. Dále je na řadě předsíňový nábytek. Skříň na kabáty, šály, klobouky a botník nesmí chybět. Kam jinam uložíte svršky celé rodiny. Pokud máte dostatek volných financí, investujte do skříní na míru. Nejlépe vestavěné, od podlahy ke stropu. Vrchní police využijete na sezónní věci a méně užívané. Zbytek prostoru si pak rozvrhněte po svém. Někdo je milovník klobouků, tak si nechá udělat vyšší police, jiný nedá dopustit na šuplíky na drobnosti a další zase ocení organizéry tašek a kabelek.

Světlo a odraz rozšiřuje

Pokud máte předsíň menších rozměrů, volte světlý nábytek i dekorace. Místnost tak bude působit větším dojmem.

Botník lze umístit přímo do šatní skříně anebo jako samostatně stojící komoda. Volte dostatečně velký. Musí uschovat všechnu obuv, co doma máte. Od zimních sněhulí, přes holínky až po večerní střevíce. Jestli zvolit skříňový či výklopný systém, je už věc vkusu. Vedle botníku či v jeho blízkosti vytvořte prostor, pro odklad mokrých, znečištěných párů bot. Existují speciální vyvýšené mřížky, tácy anebo rozložte na nezbytnou dobu papírové noviny.

Nainstalujte dostatek věšáků do různých výšek. Těch není nikdy dost. Pověsíte na ně bundy, kabáty, tašky, aktovky, přehodíte šálu, čelenku a náramek, když jdete třeba sportovat. Pokud se v předsíni sotva otočíte, volte háčky na zdi. Pěkně v řadě. Jestli je tato místnost větší, dovolit si můžete a samostatně stojící stojany.

Nezapomeňte na doplňky

I tuto místnost hezky vyzdobte. Pěkná vůně, co přebije pach, linoucí se z bot, není nikdy na škodu. Pěkné křeslo, hezká váza nebo obrázek na zdi, hned vstup rozzáří. Ladící dekorace budou pomyslnou třešničkou na dortu.

Jestli jste majitele pejska anebo kočičky, umístěte jim zde jejich pelíšek a vytvořte pěkný domov i jim.

 

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.