Aktuální dodací doba na zboží skladem se může prodloužit z důvodu přetížení naší expedice. Omlouváme se za vzniklé komplikace. 
Tvoříme Primadomov

Vybíráte křeslo do interiéru? Tohle jsou favorité!

Vybíráte křeslo do interiéru? Tohle jsou favorité!

Křeslo má své čestné místo především v obývacím pokoji, kde je jeho úkolem šikovně doplnit sedací soupravu a členům domácnosti tak nabídnout další pohodlné místečko k posezení. Stejně tak se ale hodí i do domácí pracovny nebo třeba studentského pokoje. Vybrat to správné křeslo rozhodně není jen tak - u jeho výběru je potřeba přemýšlet a brát v potaz hned několik důležitých kritérií. Co kdybychom vám s výběrem toho pravého křesla k vám domů prostřednictvím dnešního článku trochu pomohli?

Rozhodněte, k čemu bude křeslo sloužit

Není křeslo jako křeslo. Liší se velikostí, designem i použitým materiálem. Rozhodující je i účel využití daného kousku, protože některá křesla se hodí k lenošení, v jiných si můžete nerušeně přečíst nějakou pěknou knihu. Proto si na začátku ujasněte, k čemu budete křeslo využívat - hledáte pohodlí, praktičnost nebo jen originální design, který krásně doplní váš interiér?

Moderní nebo tradiční kousek?

Při výběru křesla může hrát rozhodující roli i interiér, do kterého křeslo pořizujete. Například do domácí pracovny se hodí spíše nižší křesla, která působí moderně. Obývací pokoj vkusně ozdobí křeslo zvané ušák, které poznáte pole dominantních tzv. uší - v takovém křesle se vždycky krásně lenošilo! Máte-li interiér zařízení spíše v rustikálním duchu, oceníte hluboká a masivní křesla, která již na první pohled slibují maximum komfortu.

Pro koho vybíráte?

Nákup křesla může z velké části ovlivnit i osoba, pro kterou křeslo pořizujete. Je totiž velký rozdíl v tom, jestli hledáte křeslo pro babičku (nebo obecně staršího člověka), nebo jestli bude vybraný kousek sloužit někomu věkově mladšímu. Pro starší lidi doporučujeme křesla s vyšším sedákem, aby se jim do křesla pohodlně usedalo a neměli problém z něho vstát.

I potahový materiál je klíčový

U křesla sledujte nejen jeho tvar, výšku sedáku nebo barvu. Ohlížejte se i na materiál, který vám může pomoci s výběrem. Kožená křesla se skvěle hodí do moderních a minimalisticky zařízených domácností. Čalouněná křesla budou slušet tradičním pokojům, kde vládne pohoda a nechybí zde ono pověstné teplo domova. Křeslo potažené do originální džínoviny dokonale zapadne do netradičně pojatého bydlení.

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.