Potřebujete poradit? Volejte Po-Pá 08:00 - 19:00   +420 466 566 060
Tvoříme Primadomov

Vybíráte křeslo do interiéru? Tohle jsou favorité!

Vybíráte křeslo do interiéru? Tohle jsou favorité!

Křeslo má své čestné místo především v obývacím pokoji, kde je jeho úkolem šikovně doplnit sedací soupravu a členům domácnosti tak nabídnout další pohodlné místečko k posezení. Stejně tak se ale hodí i do domácí pracovny nebo třeba studentského pokoje. Vybrat to správné křeslo rozhodně není jen tak - u jeho výběru je potřeba přemýšlet a brát v potaz hned několik důležitých kritérií. Co kdybychom vám s výběrem toho pravého křesla k vám domů prostřednictvím dnešního článku trochu pomohli?

Rozhodněte, k čemu bude křeslo sloužit

Není křeslo jako křeslo. Liší se velikostí, designem i použitým materiálem. Rozhodující je i účel využití daného kousku, protože některá křesla se hodí k lenošení, v jiných si můžete nerušeně přečíst nějakou pěknou knihu. Proto si na začátku ujasněte, k čemu budete křeslo využívat - hledáte pohodlí, praktičnost nebo jen originální design, který krásně doplní váš interiér?

Moderní nebo tradiční kousek?

Při výběru křesla může hrát rozhodující roli i interiér, do kterého křeslo pořizujete. Například do domácí pracovny se hodí spíše nižší křesla, která působí moderně. Obývací pokoj vkusně ozdobí křeslo zvané ušák, které poznáte pole dominantních tzv. uší - v takovém křesle se vždycky krásně lenošilo! Máte-li interiér zařízení spíše v rustikálním duchu, oceníte hluboká a masivní křesla, která již na první pohled slibují maximum komfortu.

Pro koho vybíráte?

Nákup křesla může z velké části ovlivnit i osoba, pro kterou křeslo pořizujete. Je totiž velký rozdíl v tom, jestli hledáte křeslo pro babičku (nebo obecně staršího člověka), nebo jestli bude vybraný kousek sloužit někomu věkově mladšímu. Pro starší lidi doporučujeme křesla s vyšším sedákem, aby se jim do křesla pohodlně usedalo a neměli problém z něho vstát.

I potahový materiál je klíčový

U křesla sledujte nejen jeho tvar, výšku sedáku nebo barvu. Ohlížejte se i na materiál, který vám může pomoci s výběrem. Kožená křesla se skvěle hodí do moderních a minimalisticky zařízených domácností. Čalouněná křesla budou slušet tradičním pokojům, kde vládne pohoda a nechybí zde ono pověstné teplo domova. Křeslo potažené do originální džínoviny dokonale zapadne do netradičně pojatého bydlení.

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.