🚨🚨🚨Čistíme sklady - velké slevy na veškeré skladové zboží. Neváhejte, akce platí do konce týdne.🚨🚨🚨
Potřebujete poradit? Volejte Po-Pá 08:00 - 12:00   +420 466 566 060
Tvoříme Primadomov

Zařizování bytu

Zařizování bytu

Zařizování bytu, ať už nového či po rekonstrukci, je velkým úkolem, kterého bychom se měli zhostit a s pokorou a zdravým uvažováním. Pokud chcete uskutečnit všechny své představy a touhy, nejspíš budete už na samém začátku zklamáni. Byt není nafukovací, domov také ne, a vše zrealizovat není možné. Můžete se však inspirovat. A i po zvolení mnoha kompromisů, budete svůj nový domov stále milovat.

Kde se inspirovat

Inspirace se vždycky hodí. Je tedy dobré před samotným návrhem hodně navštěvovat přátele, rodinu a sousedy. Kochat se jejich interiéry a nasávat jejich zkušenosti a dojmy z něj. Jen tak se můžete vyvarovat spousty chyb, které udělal už někdo jiný. Další možnosti, jak vše zařídit najdete v mnoha časopisech, ať už internetových magazínech nebo v tištěných výtiscích. A poslední možnou volbou je vše nechat na odborníkovi. Oslovit zkušeného bytového designéra, je žhavým trendem dnešní doby. Avšak i zde zachovejte zdravý rozum a nenechte si vnutit všechno, i to co vás nezaujme.

Pravý domov je tvořen srdcem. Jen tak se vám v něm bude spokojeně bydlet. Ráno se budete probouzet odpočatí a dny budou plné klidu a pohody.

Co je důležité

Na co je třeba se zaměřit? Na to, aby byl interiér hlavně funkční, krása je druhořadá. K čemu vám bude pěkný koberec pod stolem, když vaše rodina trpí alergií na roztoče. Dále myslete na to, že co má jeden, nemůže mít druhý. Dobrým příkladem je třeba výběr podlahy. Líbí se vám vinylová podlaha? A hodí se do vaší rodiny? Máte nějaká zvířata, malé děti co pořád něco rozlívají a někde něčím pohazují? Pak asi zrovna tento typ podlahové krytiny nebude pro vás.

Vždy je rozhodující, co je dobré právě pro vás. Myslete na to, až půjdete do obchodu.

Často lidé vše nakupují na jednom místě. Zajdou do obchodu s nábytkem, nakoupí sérii a moc neřeší, jak to bude působit celkově. Nebojte se nakupovat v malých obchodech s nábytkem, zajděte do bazaru či zastavárny a najděte netradiční kousek nebo si nechte vyrobit nábytek na míru.

Jak na to

• Jeden styl – Pokud se budete vše sladit do jednoho stylu, dostane váš interiér řád. Bude působit jako ucelený promyšlený celek.

• Důležité je mít plán – Vše začíná od myšlenky po realizaci. Nejinak je tomu i při zařizování interiéru. Vše důkladně promyslete a až poté běžte na nákupy.

• Barvy - vsaďte na klasiku tří barev. Dvě spíše neutrálnější, ale vzájemně se doplňující barvy použijte na zdi. Třetí, barevnou a výraznější, rozzařte každou místnost v podobě doplňků, dekorací a textilií.

• Úložný prostor – Minimalistický styl je sice velmi oblíbený, zapomíná však na jednu základní věc. Kam uložit všechny knihy, zimní vybavení, kufry, fotografie a hmotné vzpomínky, zavařovací sklenice, boty a všechny listiny, kterých je opravdu hromada. Nezapomeňte na to i vy. Zkuste využít prostory pod postelí, za skříní či pod stropem.

• Budoucnost a nadčasovost – Nezařizujte podle aktuální mánie. Myslete do budoucna. U stolu vás bude časem sedět více, až si děti přivedou partnery a občas budete potřebovat někoho někam uložit. Rozkládací pohovka je dobrou koupí pro každého.

• Osvětlení – LED žárovky nejen ušetří rozpočet, ale jsou svým zářením nejvíce podobné dennímu světlu. Osvětlete centrální zóny a pořiďte i tlumená světla.

• Moderní trendy – To co je dnes módní, může být za dva roky passé. Pozor na to.

• Jeden kus nábytku – Jeden jedinečný kus dokáže zázraky. Starý příborník po babičce, zrenovované křeslo z bazaru nebo noční stolek děděný z generace na generaci.

• Optické zvětšení – Do malých prostor volte světlé barvy, mnoho přirozeného i umělého osvětlení, zrcadla a optické rozšíření. Vymalujte si třeba na jednu stěnu vodorovné pruhy.

• Pohodlí – Interiér má sloužit vám, ne vy jemu. Hlavně pohodlně.

 

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.