🚨🚨🚨Čistíme sklady - velké slevy na veškeré skladové zboží. Neváhejte, akce platí do konce týdne.🚨🚨🚨
Potřebujete poradit? Volejte Po-Pá 08:00 - 12:00   +420 466 566 060
Inspirace, rady, tipy

7 tipů, jak na stereotyp v práci

Máte rádi svoji práci, ale občas se přistihnete, že vás zmáhá více než obvykle? Nudí vás každodenní rutina a nemáte do pracovních povinností chuť? Naučíme vás se stereotypu bránit.

Opakované se stává nudným. I ta nejzajímavější práce může začít člověka otravovat, pokud se dnes a denně setkává se stejnými postupy. Pokud je to i vás případ, měli byste se mít na pozoru. Dlouhodobý stereotyp vás nejenže může deprimovat, ale můžete kvůli němu dospět i k vyhoření. Co tedy dělat, aby vás práce stále naplňovala a ráno jste se těšili, co vás v práci čeká?

1.    Zkuste to s hudbou

Pusťte si hned po ránu pozitivně laděnou hudbu, která vás nakopne. Vytvořte si playlist oblíbených písní, které vás nebudou při práci rušit, ale budou podporovat vaši dobrou náladu a pracovní flow. Nezapomeňte seznam písní pravidelně obměňovat.

   2.    Měňte prostředí

Pokud pracujete doma ve své pracovně, zkuste občas změnit prostředí a pracovat jednou v oblíbené kavárně, podruhé v coworking centru, jindy na terase své zahrady. Pokud nemáte možnost změny prostředí, můžete alespoň přemístit nebo obměnit kancelářský nábytek. Nebo si nově uspořádat pracovní stůl či regál se šanony.

3.    Říkejte ano novým projektům

Zajímejte se o to, jak můžete přispět k tomu, aby firma vašeho zaměstnavatele nebo vaše podnikání prosperovaly. Pokud nemáte příležitost zapojit se do konkrétního projektu, zkuste přijít s nápadem vy sami.

4.    Rozvíjejte své dovednosti

Přihlaste se do kurzu, jeďte na stáž nebo na školení, ve kterém se budete moct naučit něco nového a díky němuž se budete moct třeba i kariérně posunout nebo získat nové pracovní zkušenosti.

5.    Buďte v kontaktu s ostatními

Neizolujte se od druhých ve své kanceláři nebo na home office. Setkávejte se pravidelně svými kolegy a partnery, účastněte se meetingů. I když pracujete z domu, domluvte se s kolegou a zajděte společně na oběd, nebo pracujte společně.

6.    Inovujte pracovní postupy

Jestli vás nudí rutinní činnosti, jako je zadávání údajů do tabulek, zkuste najít způsob, jak proces zautomatizovat pomocí šikovných nástrojů či aplikací. Vy pak můžete svůj čas věnovat jiným přínosnějším činnostem nebo převzít část agendy za kolegu.

7.    Střídejte polohy

Jestli sedíte v práci celý den na jednom místě bez hnutí, není divu, že máte pocit, že se to ve vašem pracovním životě nehýbe. Vyzkoušejte pracovat část dne ve stoje nebo investujte do nové židle k počítači, která vám umožní při delším sezení různě měnit polohy. Co nejčastěji prokládejte práci pohybem.

Věříme, že takhle drobné změny vám mohou pomoct ke spokojenějšímu pocitu z vaší práce. Pokud nic z výše uvedeného nepomůže a vy se budete cítit stále nenaplnění, zkuste si vzít delší volno a popřemýšlet, zda vám schází jen odpočinek nebo je na čase práci změnit.

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.