🚨🚨🚨Čistíme sklady - velké slevy na veškeré skladové zboží. Neváhejte, akce platí do konce týdne.🚨🚨🚨
Potřebujete poradit? Volejte Po-Pá 08:00 - 12:00   +420 466 566 060
Inspirace, rady, tipy

6 tipů, jak zútulnit váš obývací pokoj

Obývací pokoj je místem, kam si jdeme po dlouhém dni odpočinout od práce. Místem, kde se setkáváme s přáteli a rodinou. Místem, které v našem každodenním životě hraje velmi důležitou roli. Proto by měl poskytovat dostatek pohodlí a příjemnou atmosféru potřebnou k relaxaci. Máme pro vás 6 tipů, jak zútulnit váš obývací pokoj.

Nábytek

            Nejdůležitější součástí pokoje je nábytek. Při jeho výběru se musíme zaměřit hlavně na jeho pohodlnost. Pokud zvažujete koupi nového křesla, měli byste se ujistit, že splní účel, za kterým ho pořizujete. Rádi si v křesle čtete nebo sledujete filmy? Přesně to by vám mělo umožnit.

            Druhým kritériem pro výběr nábytku je jeho styl. I křeslo může mít více podob. Bude to tradiční úšák, moderní sedací vak nebo zůstanete u klasického křesla? Než se vydáte do obchodu, zkuste se zamyslet nad tím, jak byste chtěli, aby vypadal obývací pokoj jako celek. Chcete, aby působil minimalisticky? Nebo dáváte přednost retro kouskům? To všechno byste měli zvážit, než se pustíte do akce.

 

Barvy

            Aby pokoj působil útulně, je potřeba ho oživit hezkou paletou barev. Nemusíte nutně vybírat pestře barevný nábytek. Pro vytvoření hravé, příjemné atmosféry stačí obývací pokoj vyladit menšími barevnými doplňky.

 

Doplňky

            Jestli na vás pokoj působí prázdným, osamělým pocitem, pak jsou právě doplňky to, po čem byste měli sáhnout. Máte konferenční stolek? Doplňte ho vázou s květinami, magazíny nebo knihami. Oživte prázdné zdi plakáty nebo fotkami. Pokud se zajímáte o umění, pořiďte si domů nějaké umělecké dílo.

            Podlahy můžete vyplnit nejrůznějšími koberečky, které nejen dodají pokoji více barvy, zároveň vás i v chladnějších měsících zahřejí.

Rostliny

            V současné době je velmi časté zapojování do designu pokoje trochy zeleně. Rostliny vytváří uvolněnou přírodní atmosféru. Zbývá vám prázdný kout a nevíte, co s ním? Zkuste ho zaplnit právě rostlinami. Máte radši barevné květy, nebo minimaličtější zelené rostliny s listy? Výběr pokojových rostlin je velký, proto se vám určitě povede najít tu správnou rostlinu pro váš obývák.

 

Světla

Když už máte obývací pokoj plný designového nábytku doplněného barvami a rostlinami, můžete si pohrát se světlem. Mnohem útulnější prostředí vám pomohou vytvořit lampy nejrůznějších tvarů a velikostí. Přidat můžete i svíčky.

Nechte na chvíli velké hlavní světlo vydechnout a osvětlete si pokoj jinak. Jakmile si na lampy a svíčky zvyknete, už se vám nebude chtít vracet zpátky.

 

            A teď už můžete vyrazit do akce! Nebojte se experimentovat, představivosti se meze nekladou.

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.