🚨🚨🚨Čistíme sklady - velké slevy na veškeré skladové zboží. Neváhejte, akce platí do konce týdne.🚨🚨🚨
Potřebujete poradit? Volejte Po-Pá 08:00 - 12:00   +420 466 566 060
Inspirace, rady, tipy

Kuchyně a jídelna podle Feng Shui

Když se řekne srdce domova, možná vám na mysli vyvstane obrázek společného stolování u dobrého jídla a pití. Právě v kuchyni a jídelně rodina tráví čas pohromadě. Místo setkávání a prolínání příběhů jednotlivých členů domácnosti by mělo být zařízeno nejen komfortně, ale také stylově. A aby vašemu srdci domova nechyběla ani pozitivní energie, máme pro vás několik tipů, jak zařídit dokonalé rodinné zázemí podle Feng Shui.

Podle Feng Shui, východního učení a filozofie, která vás naučí, jak správně uspořádat bydlení a jednotlivé části domova, je důležité dodržovat některé zásady. Když uspořádáte kuchyni a jídelnu v souladu s Feng Shui, umožníte správnému proudění energie i blahobytu. Právě kuchyně je totiž centrem rodinného bohatství a hojnosti. Ať už je s vámi tato možnost v souladu či nikoli, máme pro vás tipy, jak místnost zvelebit a podpořit její funkci: komfortní vaření, setkávání a blízkost rodiny.

Jídelní stůl? Centrum všeho dění

Asi je vám jasné, že centrem jídelního koutu je jídelní stůl. Jak by měl vypadat ideální jídelní set? Nejvhodnější je podle Feng Shui kulatý stůl. Pokud dáváte přednost prostornému obdélníkovému stolu, vyvažte energii dekorováním kulatou mísou uprostřed. Nezapomínejte však ani na židle. Jídelních židlí by tu měl být dostatek – abyste měli bohatý společenský život a přilákali dobré přátele. Čemu se naopak vyhnout? Třeba neosobní skleněné desce, která se pro srdce domova nehodí pro své chladné a neosobní působení.

 

TIP: Ještě více míst nejen pro pohoštění přátel získáte umístěním barového pultu či stolku do kuchyně. Barové židle znásobí místa k sezení a navíc vznikne další kout pro zábavu, setkávání nebo chvíle odpočinku u sklenky vína či šálku kávy.

Jak dekorovat kuchyň? Nebojte se květin

Jídelní základ už znáte. Jak ale dekorovat kuchyň, která se většinou v domácnostech příliš neliší? Dopřejte si komfort pro práci, jednotlivá pracovní centra by měla mít dostatek prostoru pro váš pohyb i úkony – v jazyce Feng Shui to znamená, že například mycí centrum (element vody) by neměl být v těsné blízkosti varného centra (element ohně). Podle této filozofie je vhodné mít v kuchyni dostatek pokojových rostlin. Nejenže čistí ovzduší, ale symbolizují zdravou energii, která je pro centrum prosperity důležitá. Pro podporu zdraví a dostatku rodiny sáhněte po červené míse na ovoce. Podle příznivců Feng Shui se v kuchyni není třeba bát světlých a jasných barev. A nač si dát pozor? Udržujte zde pořádek a nenechávejte špinavé nádobí v dřezu či kolem něj. Kuchyň by měla zůstávat vždy čistá, aby se tu nehromadila škodlivá energie sha cchi.

 

Barvy, dekorace a zrcadlo. Nebojte se experimentovat

Stejně jako kuchyni i jídelnu pro příliv radosti a hojnosti dekorujte s ohledem na svůj osobitý styl a třeba i Feng Shui. Pokud toužíte po jídelním koutu, který toto učení dokonale odráží, pak myslete na barvy. Hodí se sem jemně zelené až veselé žluté tóny, malé množství červené či oranžové v podobě doplňků nebo drobných detailů pak mohou povzbuzovat chuť k jídlu. Znásobit šťastné chvíle s rodinou vám pomůže zrcadlo. Velké a stylové zrcadlo umístěte tak, aby odráželo právě jídelní stůl. Nakonec nezapomeňte ani na drobné doplňky, kterých by však mělo být spíše méně – nepatří sem zbytečnosti. Použít však lze obraz s motivem vhodným právě do jídelny. Co třeba piknik, zátiší s ovocem nebo příroda?

Pravidlo na závěr? Žádné není

A naše poslední doporučení? Chcete-li vytvořit srdečné a příjemné místo pro život, dekorujte ze srdce a podle vlastních představ. Ať už přihlédnete k Feng Shui zásadám či nikoli, je důležité, abyste kolem sebe tvořili takový prostor, který připadá harmonický a příjemný především vám a vaší rodině. Jedině tak může být každé Dobrou chuť upřímnou a šťastnou pobídkou k dobrému jídlu s těmi, které máte rádi.

 

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.