🚨🚨🚨Čistíme sklady - velké slevy na veškeré skladové zboží. Neváhejte, akce platí do konce týdne.🚨🚨🚨
Potřebujete poradit? Volejte Po-Pá 08:00 - 12:00   +420 466 566 060
Inspirace, rady, tipy

8 nápadů, jak si udělat pohodu na zahradě

Obklopit se přírodou, relaxovat, utřídit si myšlenky a popovídat si s rodinou a přáteli… Toužíte po takové pohodě po náročném pracovním dni nebo ve dnech volna? Přizpůsobte si tomu zahradu a spojte se s přírodou. Uvidíte, že tím posílíte svoje duševní i fyzické zdraví. Přinášíme vám několik tipů, jak na to!

Tipy, jak proměnit zahradu v relaxační koutek

Po dlouhém dni není nic lepšího, než vychutnat si klid na zahradě. Okamžitě pocítíte, jak z vás opadá stres a jak se uvolňujete. Vytvořte si s námi pohodu na zahradě podle těchto nápadů:

 1. Zahradní nábytek: od křesla až po sety

Investujte do pohodlného zahradního nábytku s měkkými sedáky. Ujistěte se, že je nábytek stylový a odolný. Využijte krásného dne k opalování a natáhněte se na lehátko, posnídejte v polstrovaném křesílku nebo sledujte západ slunce ze zahradní rozkládací pohovky.

 2. Zahradní houpačka na terasu i pod strom

Zavřete oči, poslouchejte zvuky přírody, vnímejte teplý vánek a blaženě se houpejte v zahradní houpačce. Jejich výhodou je, že jsou vhodné jak na zahradu, tak pod pergolu nebo na vaše oblíbené místo.


 TIP na zahradní houpačky: Umístěte pod strom houpací síť se stojanem, ukotvěte na terase závěsné křeslo nebo odpočívejte v houpacím hnízdě.

3. Zahradní lavička do vašeho koutku

Chcete jen tak rozjímat a naslouchat švitoření ptáků a šelestění listů ve větru? Přečíst si knihu pod korunou vzrostlého stromu? Popovídat si důvěrně s nejlepším kamarádem? Vybudujte si soukromý koutek, kde vás nikdo nebude vyrušovat.

 Dejte na zahradu zahradní lavici a natočte ji tak, abyste měli výhled na zeleň nebo na záhony květin. Vedle lavice postavte stolek na nápoje a natáhněte si nohy na zahradní taburet.

 4. Slunečníky pro stínění v horkých dnech

Nebuďte v horkých letních dnech doma u větráku. Pořiďte si k zahradnímu nábytku rozkládací slunečník, který vytvoří stinné místo. Základem je, aby byl slunečník:

      stabilní

      s pevnou konstrukcí

      otočný

      z kvalitních materiálů

      s nastavitelnou výškou stínicí plochy

Zvolte plochu stínění podle toho, jestli chcete stín kolem zahradního posezení nebo jen kolem lehátka.

 5. Intimní a bezpečný prostor

Všichni potřebujeme svoje soukromí. Chraňte si ho před zraky sousedů a kolemjdoucích a vybudujte si na zahradě vlastní intimní prostor. Vysaďte blízko plotu tuje, tisy nebo zimostráz. Pro vytvoření soukromí na terase můžete použít paravan nebo vysoké rostliny v květináčích.

6. Harmonické prostředí pro načerpání energie

Navažte spojení s přírodou a zklidněte mysl po hektickém dni. Obklopte se vonnými květinami, které mají blahodárný vliv na psychiku.

      Vytvořte si na terase místo, kde můžete meditovat, cvičit a poslouchat motivační podcasty.

      Postavte na terasu a do její blízkosti sochy a solární svítidla.

      Zavěste jemně cinkající zvonkohry.

      Rozestavte kolem zahradního nábytku rostliny v květináčích.

 7. Nezaměnitelná atmosféra díky doplňkům

Přeměňte svůj odpočinkový koutek v barevnou oázu pomocí květináčů, svíček, obrázků a polštářů. Projděte si starožitnictví a kupte vintage kousky vyrobené z přírodních materiálů, které dodají zahradě tu správnou atmosféru. Do staré truhly nebo úložného prostoru zahradního nábytku uschovejte teplé deky pro chladné letní večery.

 8. Uklidňující zvuk vody

Zvuk proudící vody má natolik uklidňující účinek, že okamžitě zapomenete na starosti. Ať už si vyberete vodní fontánu nebo malý skalní vodopád, vykouzlíte tak báječné místo pro relaxaci. Navíc voda v létě poslouží jako zdroj vody pro malé živočichy.

 

Život je náročný a všichni čelíme starostem a problémům. Proto nikdy nezanedbávejte svoje duševní zdraví. To je důvod, proč byste si měli vytvořit na zahradě příjemné prostředí a bezpečné útočiště před civilizací a hlukem.

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.