🚨🚨🚨Čistíme sklady - velké slevy na veškeré skladové zboží. Neváhejte, akce platí do konce týdne.🚨🚨🚨
Potřebujete poradit? Volejte Po-Pá 08:00 - 12:00   +420 466 566 060
Inspirace, rady, tipy

Pracujeme s dětmi na zahradě

Těšíte se, jak si o svém volnu odpočinete na zahradě? Jenže nemáte tolik klidu, kolik byste si přáli, protože se musíte věnovat svým dětem? Jděte na to chytře: zabavte děti zahradničením a přizpůsobte jim k tomu venkovní prostor. Jaké činnosti budou děti na zahradě bavit?

Těšíte se, jak si o svém volnu odpočinete na zahradě? Jenže nemáte tolik klidu, kolik byste si přáli, protože se musíte věnovat svým dětem? Jděte na to chytře: zabavte děti zahradničením a přizpůsobte jim k tomu venkovní prostor. Jaké činnosti budou děti na zahradě bavit?

1. Pískoviště jako nesmrtelná klasika

Vzpomínáte na doby, kdy jste se nadšeně hrabali v písku, stavěli hrady a hráli si s bábovičkami? Vaše děti nejsou jiné. Vytvořte jim na zahradě speciální koutek s pískovištěm, kterým je na zabavíte na dlouhou dobu. Získají tak místo pro rozvoj fantazie, objevování a kreativitu při hraní s lopatkami, hráběmi, bábovičkami a bagry.

TIP: Nemusíte zničit květinové záhony, abyste měli místo pro pískoviště. V dnešní době je to mnohem jednodušší. Pořiďte dětem uzavíratelnou variantu s ochrannou stříškou proti slunci. Během chvíle můžete pískoviště složit a uskladnit v garáži.

2. Zalévání květin

Děti rády napodobují to, co vidí. Jednu z věcí, kterou budou chtít dělat, je zalévat zahradu. Darujte jim dětskou konvičku s kropítkem a starší děti naučte, jak rychle pokropit trávu a rostliny zahradní hadicí.

TIP: Není hadice jako hadice. Vyberte pro jistotu takovou, s kterou dosáhnete do všech koutů zahrady. Moderní hadice nabízejí různé funkce, mimo jiné nastavitelné trysky a automatické navíjení.

3. Vlastní záhonek

Založte dětem vlastní záhonek, na kterém si mohou vysadit zeleninu, jahody nebo jiné rostliny. Postavte na dostupné místo vyvýšený záhon, například na trávník nebo terasu. Děti budou moct sledovat, jak se semínka probouzejí k životu a jak sazenice rostou. Poraďte dětem, aby pěstovaly nenáročnou zeleninu, kterou zvládnou pěstovat i začátečníci: do záhonu mohou zasadit ředkvičky, kedlubny, hlávkový salát, cuketu nebo rukolu.

TIP: Udržujte na zahradě pořádek. Zrušte klasické záhony a místo toho je nahraďte několika vyvýšenými záhony. Nejen že tím urychlíte klíčení rostlin, ale také je ochráníte před plevelem a škůdci.

4. Zahradní nábytek pro děti

Přilákejte děti na zahradu a vytvořte jim místo, kde mohou trávit čas, odpočívat a hrát si. Základem je zahradní nábytek, který odpovídá jejich věku, případně který „roste“ s dětmi. Pořiďte venkovní box na hračky, houpačku a lehátko s polstrováním. Zatímco si děti budou hrát, vy můžete odpočívat.

TIP: Kupte dětem stůl se židlemi, lavičkou nebo stoličkami ze dřeva či plastu. Zatímco dřevěný nábytek je stabilní a odolný, plastový nábytek je levnější, lehčí a lépe skladovatelný.

5. Pro zábavu

Děti budou nadšené, když na zahradě postavíte klouzačku, zahradní domeček pro tajné schovávačky a bazén. Máte na zahradě dlážděné cesty? Překvapte děti odrážedlem nebo koloběžkou.

TIP: Děti se nejvíce zabaví na trampolíně, v zahradním teepee, houpacím hnízdě nebo při hře ping pongu.

Pamatujte na to, že děti musí být na zahradě v bezpečí. Odstraňte všechny jedovaté rostliny, nenechte děti bez dozoru v blízkosti bazénu a zavírejte branku. Nářadí, sekačku a chemikálie dávejte do uzamykatelné dílny, kam děti nemají přístup.

Prožijte s dětmi radostný čas na zahradě. Přemýšlejte, jak je zapojit do zahradnických prací a jak podporovat jejich rozvoj. Děti si tak užijí krásné okamžiky a zároveň se něco nového naučí.


Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.