🚨🚨🚨Čistíme sklady - velké slevy na veškeré skladové zboží. Neváhejte, akce platí do konce týdne.🚨🚨🚨
Potřebujete poradit? Volejte Po-Pá 08:00 - 12:00   +420 466 566 060
Inspirace, rady, tipy

4 Levné organizační nápady pro váš domov

4 Levné organizační nápady pro váš domov

Jste už unavení z toho věčného nepořádku kolem vás? Potřebujete více úložného místa, ale nechcete za něj utrácet půl vaší výplaty? Víte, že za úložný prostor nemusíte utrácet majlant, a že jej můžete mít docela zadarmo?

Ano, váš domov je přeplněn užitečnými věcmi, které lze takzvaně recyklovat a využít znovu ještě lepším způsobem. Jistě používáte toaletní papír a vaše ratolesti milují ranní cereálie. Zřejmě na tyto věci nepomýšlíte jinak, než na odpadky, ale i takové obyčejné krabice mohou posloužit jako nádherné a neobyčejné úložiště. Vše, co budete potřebovat, je kapka fantazie a několik nápadů, abyste mohli začít. Níže jsme pro vás připravili čtyři originální nápady, jak efektivně skladovat vaše osobní věci a neloučit se s nimi.

Zkroťte nezkrotitelné kabely

Možná si to neuvědomujete, ale prázdné rolky od toaletního papíru mohou být jednou z velmi užitečných věcí ve vašem domě. Tyto papírové rourky se dají použít jak na sazeničky, tak i jako stojánek na líčidla, hračky pro domácí mazlíčky, ale také na nezkrotitelné kabely, které se zamotávají jeden do druhého a přivírají se do stolu. Rozmotejte všechny usb kabely a jeden po druhém vložte do ruličky. Vždy jeden konec rourky přehněte a přilepte lepicí páskou. A co je nejlepší? Že roličky vlastně nikdy nedojdou.

Pořádek v zásuvkách šatní skříně

Také někdy ráno nestíháte a šuplík s kravatami, spodním prádlem, šperky či komponenty do vlasů se vám zdá bezedný? Zkuste si jednoduše vytvořit vlastní organizér z kartonových krabic a mějte své drobné věci hezky uspořádané. Jednoduše krabici nastříhejte podle šířky a výšky šuplíku a ozdobte nebo oblepte podle vašich představ. Poté vytvořte čtvercové přepážky. Oproti organizérům z obchodu, tyto vyrobené lze přizpůsobit tak, aby vyhovovaly tvarově, barevně i vašim potřebám.

Hromady časopisů

Rádi čtete časopisy, které mají voskovaný obal? Zajisté tedy znáte ten pocit, když své oblíbené čtení urovnáte pod konferenčním stolkem, ale v zápětí se vám polovina sesune k zemi. Vyrobte si z krabice od cereálií vlastní organizér na časopisy a mějte jej jednou pro vždy pod kontrolou. Použijte větší krabici a ustřihněte celou horní část víka. Druhý střih proveďte cca deset centimetrů nad pravým rohem a šikmo táhněte až do druhého - levého rohu. Tento střih proveďte z obou stran. Následně můžete krabici polepit látkou nebo okrasným papírem.

Knoflíky, nitě, stuhy a jiné

Vypadá to, že několika metrové stuhy, nitě a knoflíku mají nad vámi převahu? Vše v jednom zamotané a vás nebaví při každé potřebě stuhy pracně rozmotávat? Pak zkuste vytvořit speciální boxíky na nitě, stuhy a jiné. Jestliže vaše skříň v sobě ukrývá prázdné krabice od bot, nevyhazujte je, použijte je k organizaci všech potřebných věcí. Z těchto obyčejných krabic lze vytvořit nádherné boxíky. Máte rádi vintage styl? Pak stačí, když krabici přetřete bílou akrylovou barvou a kolem nalepíte ozdobnou stuhu a na víko tavnou pistolí upevníte úchytku, kterou vyrobíte ze sádry. K tomu vám může posloužit například nějaká formička či tvořítko na marcipán ve tvaru růže.

 

 

 

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.