🚨🚨🚨Čistíme sklady - velké slevy na veškeré skladové zboží. Neváhejte, akce platí do konce týdne.🚨🚨🚨
Potřebujete poradit? Volejte Po-Pá 08:00 - 12:00   +420 466 566 060
Inspirace, rady, tipy

Nápady na obývací pokoj v retro stylu

Patříte ke generaci, která zažila dobu minulého století? Žili jste v bytě s vybavením, které byste dnes označili za „retro“? Pravdou je, že tento styl měl své kouzlo a mnozí se k němu rádi vracejí. Přeneste hravou a elegantní retro atmosféru do svého obývacího pokoje. A na konci vám prozradíme, jakou spojitost má retro styl se Světovým dnem rádia, který připadá na 13. února!

Jdeme na to: obývací pokoj v retro stylu

Trendy ve světě interiérů přicházejí a odcházejí. Některé styly se ale staly natolik populární, že se pravidelně vrací. Důkazem je retro design 20. století. Tento styl se skvěle hodí do všech místností, především do obývacího pokoje. Co by v něm nemělo chybět?

     Barevná paleta tlumených a zářivých odstínů

     Velká a pohodlná křesla

     Nábytek s dostatkem úložného prostoru

     Grafické tvary a vzory

     Přírodní materiály

     Vzorované tapety

Jak na retro interiér ve 21. století?

Mít obývací pokoj jako z filmů z minulého století? A proč ne? Retro vybavení se vyrábí z kvalitních a odolných materiálů. Splňuje požadavky dnešních domácností na komfort i praktičnost. Inspirujte se našimi nápady, jak vnést do obýváku retro atmosféru:

1. Barvy, barvy a zase barvy!

Žlutá, šedá, zelená, červená, oranžová… Do obývacího pokoje v retro stylu neodmyslitelně patří syté i pastelové barvy. Buďte odvážní a zaměřte se také na geometrické vzory s kontrastními odstíny.

TIP: Nechcete to přehánět s barvami? Oživte místnost barevnými doplňky, jako jsou taburety, podnožky, koberečky nebo polštáře.

2. Hřejivý dřevěný nábytek

Přírodní materiály jsou klíčovým prvkem retro obýváku. Zateplete místnost dřevěným nábytkem nebo obložením. Nejlépe vynikne nábytek s oranžovým a červeným nádechem.

TIP: Postavte k sedací soupravě konferenční stolek z masivního dřeva s kovovými prvky.

3. Originalita na každém kroku

Originální kusy nábytku osvěží interiér víc než cokoliv jiného. Projděte bazary, online tržiště nebo bleší trhy – s největší pravděpodobností tam narazíte na skvostné kousky z minulého století. Dáváte raději přednost novému vybavení? Vyberte si křeslo ušák nebo nízká designová křesla z naší nabídky.

TIP: Vytvořte v obývacím pokoji relaxační koutek s křeslem a odkládacím stolkem na knihu, noviny, občerstvení a jiné nezbytnosti.

4. Pohovka? Jedině s úložným prostorem

Co by byl retro obývací pokoj bez pohovky s úložným prostorem? Postavte do středu místnosti barevnou pohovku nebo sedačku v neutrálním odstínu a doplňte ji o barevné polštáře. Retro pohovky jsou neuvěřitelně pohodlné a spojují přírodní materiály s minimalistickým designem.

TIP: Nabídněte návštěvě pro přespání rozkládací pohovku s pevnou konstrukcí. Během okamžiku máte prostorné místo pro kvalitní odpočinek.

5. Retro doplňky

Vdechněte obývacímu pokoji duši retro doplňky:

     Osvětlením v podobě stojacích lamp se stínítkem

     Baňatým lustrem

     Dřevěnými hodinami a barevnými skleněnými vázami

     Plastovým taburetem, vzorovanými závěsy a retro obrazy

TIP: Rádio je neodmyslitelnou součástí retro éry. Pořiďte do obýváku rádio v retro stylu a připomeňte si dobu, kdy rozhlasové vysílání nahrazovalo televizi. Zavzpomínejte každý rok na Světový den rádia, které UNESCO vyhlásilo na 13. února. Na našem území informoval o všem důležitém Československý rozhlas. Dnes je symbolem rádiového vysílání Český rozhlas.

Retro obývací pokoj si může zachovat ducha minulé doby a zároveň splňovat současné požadavky na moderní bydlení. Inspirujte se tímto článkem a zařiďte svůj obývák hravým a veselým způsobem!

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.