🚨🚨🚨Čistíme sklady - velké slevy na veškeré skladové zboží. Neváhejte, akce platí do konce týdne.🚨🚨🚨
Potřebujete poradit? Volejte Po-Pá 08:00 - 12:00   +420 466 566 060
Inspirace, rady, tipy

Jak jednoduše zvětšit malou koupelnu

Jak jednoduše zvětšit malou koupelnu

Máte malou koupelnu a chcete ji nějakým způsobem zvětšit? Ale pochybujete, že na tyto otázky existuje odpověď? Tento malý rádce vám prozradí pár užitečných nápadů, které vás inspirují některými návrhy pro optické zvětšení koupelny. Bohužel většina lidí nemá to štěstí a nevlastní velkou koupelnu, proto musí využít alternativní způsoby ke zvětšení koupelnových prostorů. Naštěstí existuje mnoho nápadů, které přidají vizuální velikost ve tmavých a stísněných koupelnách. Níže vám představíme některé nápady, které mohou změnit vaši koupelnu na pohodlné a vzdušné místo.

Barevné schéma

Jestliže jde o koupelnové barvy, barevné zdi skutečně mohou zmenšovat prostor. Za to světlé tóny, jako je bílá, může vaše koupelna vypadat opticky větší. Samozřejmě to platí i pro jiné tóny tohoto charakteru. Žlutá, béžová či smetanová mají stejné schopnosti a jsou velmi vhodné. Samotné optické zvětšování nezáleží pouze na stěnách, ale také na předložkách, nábytku i světla. Opravdu každý detail může zvětšit vaši malou koupelnu. Pokud si nechcete odepřít tmavou barvu v koupelně, použijte jen opravdu malé doplňky, které dodají vaší koupelně hodnotu a šarm. Podívejte se, jaké nejkrásnější zubní kartáčky a příslušenství do koupelny si můžete pořídit.

Až ke stropu

Každému z nás je jasné, že malé koupelny potřebují ušetřit každý prostor, tudíž je potřeba využít každé místo. Velmi nápadité a účinné je použití tapety s vertikálními pruhy. Ne, není to nesmysl, čtete opravdu dobře. Mnoho lidí se tapetám v koupelně vyhýbá velkým obloukem a to kvůli jejich snadnému poškození párou a vodou. Dnes tomu tak však není, existuje mnoho typů tapet, vyrobených ze speciálních materiálů, které odolají negativním vlivům vlhkosti. Vertikální pruhy budou pro vaši místnost velmi užitečné. Dokáží vytvořit iluzi vysokého stropu a většího prostoru. Opět platí o barevné paletě totéž. Vybírejte pouze světlé barvy.

Zbavte se nepotřebných věcí

Myslíte si, že žádné nepotřebné věci v koupelně nemáte? Budete se divit, kolik předmětů v koupelně opravdu nepotřebujete. Potřebujete starou krepovačku na vlasy? Budete v nejbližších čtrnácti dnech používat všechny ty extra ručníky, které máte složené v koupelnovém regálu? Zkuste všechny nepotřebné ručníky a různé pomůcky na vlasy odložit do vedlejší místnosti do skříní.

Dávejte pozor, aby vaše malá koupelna nebyla přeplněna zbytečnými předměty, ale vypadala vzdušně a uklizeně.

Máte rádi zrcadla?

Další možností pro zvětšení koupelny jsou zrcadla. Je to kouzelný způsob, jak vytvořit hloubku místnosti. Zavěste velké zrcadlo proti oknu, jenž bude odrážet světlo, a druhé zavěste po vašem boku, abyste vytvořili iluzi prostoru. Nejenže jsou zrcadla praktickým řešením, která dokážou jasně ztvárnit vaši osobnost, ale jsou také působivými zvětšovači prostoru. V malých koupelnách, které mají nedostatek nebo žádné přirozené světlo, vypadají obzvláště působivě s přidáním led osvětlením.


Vždy udržujte viditelný sprchový kout

Pokud používáte sprchové závěsy s různými motivy, jako jsou barevné květy a různé ornamenty, neděláte dobře, protože tím tísníte svůj prostor. Tento krok je nejčastější chybou majitelů malých koupelen. Pokud se bez závěsu neobejdete, pořiďte si takový, který nemá žádné ornamenty a je ve světlé barvě. Závěsy jsou jedny z nejdostupnějších možností, ale nejlepším způsobem, jak blokovat vodu a zajistit opravdovou iluzi otevřenosti, jsou transparentní skleněné dveře.

Závěrem


Snažte se udržet své koupelnové potřeby na policích, které jsou zavěšeny, ne umístěny na podlaze.
Doufáme, že tyto malé tipy vám pomohou uspořádat vaši koupelnu tak, aby vypadal větší.

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.