⚠️⚠️⚠️ Totální výprodej likvidace skladu - slevu až 50% v celém eshopu. Neváhejte akce je platná po omezenou dobu. ⚠️⚠️⚠️
Potřebujete poradit? Volejte Po-Pá 08:00 - 19:00   +420 466 566 060
Inspirace, rady, tipy

Jak ochránit dům, když jste na dovolené

Jak ochránit dům, když jste na dovolené

Rezervovali jste si dovolenou a nyní kontrolujete seznam, zda vám v zavazadle nechybí něco potřebného k odpočinku na pláži? Ale co ochrana vašeho domova? Červenec a srpen jsou populární měsíce, kdy spousta lidí jezdí či odlétá na zaslouženou dovolenou. Avšak také nesmíme zapomínat na zabezpečení domu. Tyto letní měsíce svádějí ke vloupání, proto nezapomínejte před odletem na ochranu domova. Vychutnejte si svůj výlet bez starostí s tímto manuálem pro zabezpečení vašeho majetku.

Zabezpečení uvnitř domu

Pořiďte si časovače vnitřních světel. Tento typ zabezpečení je nejjednodušší, ale velmi efektivní. Rozsvěcování světel ve vámi zvolenou hodinu, zajistí odvrácení příležitosti nechtěnému vloupání. Nedovolte, aby váš dům byl bez “pohybu” po dobu celé vaší dovolené.

Vypněte vodu v domě. Někdy se může stát, že praskne vodovodní potrubí a rázem máte na svém stropě mapu tropických zemí.
Zabraňte přetížení elektrické sítě. Buďte připraveni na možný nárůst výkonu. Při odjezdu odpojte počítač, TV, rádio  a jiné elektrické spotřebiče.

Neaktualizujte svůj stav na sociálních sítích. I když jste si jistí, že váš profil vidí pouze rodina a přátelé, bude nejbezpečnější, abyste nedávali žádnou příležitost lupičům.

Uložte své cennosti na bezpečné místo. Pokud jste své finanční úspory či šperky nezamkli do trezoru, teď je ten pravý čas k tomuto kroku. Nenechávejte žádné cenné věci naproti oknu. Uschovejte je tak, aby nešly vidět.
Možná je tato bezpečnost pro vás samozřejmostí, ale zkontrolujte, zda jste uzavřeli všechny okna a dveře

Zabezpečení kolem domu

Zajistěte, aby vám přestaly chodit noviny a různé letákové výtisky, nebo je nechejte pravidelně vyzvedávat sousedy, nebo blízkými. Může se stát, že díky této banální chybě, zloděj odhalí vaši nepřítomnost.

I kolem domu zapněte časovače světel. Tímto způsobem zajistíte, aby se zloději nepřiblížili k vašemu domu.
V žádném případě nenechávejte klíč od majetku ani garáže kolem domu. Posbírejte všechny klíče a předejte je osobně sousedovi či blízkému. Nezapomínejte, že zloději znají nejpopulárnější úkryty, jako jsou místa pod květináči, rohožemi nebo nade dveřmi.

Nezapomínejte ani na zabezpečení garáže. Dokonce, i když z garáže není žádný vchod do domu. Stále totiž existuje šance ukradení některých i necenných věcí. Pokud máte v garáži nepotřebné staré věci, i tak neriskujte nežádoucímu vloupání a ničení garážových vrat.

Tip: Ještě nevíte, kam vyrazit na dovolenou? Podívejte se na nabídku zájezdů Smart Travel a zaručeně si vyberete, ať už toužíte po odpočinku u moře, nebo po aktivní dovolené v létě i zimě.

 

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.