Prima magazín

Vydáno: Autor: Nikola Klementová

Jak snadno vyčistit sklokeramickou varnou desku bez jediného škrábance

Skleněné varné desky patří mezi velmi obdivované kuchyňské spotřebiče a to zejména pro svou eleganci, moderní design, tak i pro snadné použití. Jenže i takový pomocník v moderní kuchyni se velmi snadno znečistí. Například takové olejové skvrny z domácích hranolků se změní na černé připáleniny, nebo většinou oblíbený pampeliškový med, který se rád brouzdá po varné desce, se může do dalšího rána přeměnit na pořádnou a houževnatou skvrnu, kterou jen tak lehce nevyčistíte. Nezoufejte, vyhrňte si rukávy a jde se čistit vaše chlouba kuchyně. Čistá varná deska dokáže změnit celý vzhled vaší kuchyně.

V tomhle článku si přijdou na své ti, kteří potřebují v co nejkratším čase vyčistit varnou desku, nebo ti, kteří rádi používají domácí osvědčené čisticí prostředky, namísto drahých chemikálií z obchodů. Postup bude velmi jednoduchý a účinný.

Na čištění budete potřebovat:

1. Lihový ocet (běžný ocet, který používáte do nálevu či salátů)
2. Lahev s rozprašovačem
3. Jedlou sodu
4. Jar, nebo jiný mycí prostředek
5. Tenký ručník
6. Kartáč s jemnými štětinami
7. Kbelík

Postup:

Nyní máme všechny potřebné ingredience a můžeme se pustit do čištění.

Nejdříve si nalijte lihový ocet do lahve s rozprašovačem a postříkejte s ním rovnoměrně celou varnou desku.
Poté opět posypte jedlou sodu po celé šíři varné desky. Nelekejte se reakce sody a octu. Tyto dvě přísady začnou na sebe vzájemně reagovat a vytvoří šumivý čistič, který rozpustí mastnotu a připáleniny.
Dále nakapejte pár kapek jaru do kbelíku a napusťte jej horkou vodou.
Tenký ručník ponořte do jarového roztoku, vyždímejte a rozprostřete na varnou desku pokrytou jedlou sodou (z ručníku nesmí kapat voda).
Takhle navrstvené ingredience nechejte působit přibližně 15 minut.
Po uplynutí 15 minut sundejte ručník a vezměte si jemný kartáč, který jemnými a krouživými pohyby pomůže v odstranění zbytků nečistot.
Zbytek sody jednoduše očistěte hadříkem a máte hotovo.

Pro finální zářivost můžete použít roztok s octem, který nanesete na desku a rozleštíte hadříkem z mikrovlákna.

Tajemství stále lesklé a neporušené varné desky tkví v brzkém vyčištění každého vyvřeného jídla. Tak, než nečistoty stihnout zaschnout. Je mnohem lepší zůstat v kuchyni o pět minut déle, jak jednou týdně strávit nad varnou deskou několikrát více času.

 

Náš blog tvoří Nikola. Článek pro Vás napsala Nikola. Jmenuji se Nikola K. a jsem nezávislým copywriterem a redaktorem pro mnoho internetových magazínů. Miluji slova a hraní s nimi. Pokud se zrovna nevěnuji své kouzelné malé dceři, píši různorodé články. Psaní článků se stalo mou vášní, stejně jako cestování a má skvělá rodina.

Katalog

Expresní dodání zboží
Doprava zdarma od 500 Kč
Nejnižší ceny
Pravidelné slevy
Záruka až 5 let

© 2013-2021 primazidle.cz