⚠️⚠️⚠️ Totální výprodej likvidace skladu - slevu až 50% v celém eshopu. Neváhejte akce je platná po omezenou dobu. ⚠️⚠️⚠️
Potřebujete poradit? Volejte Po-Pá 08:00 - 19:00   +420 466 566 060
Inspirace, rady, tipy

Levitující zahrada přímo u vás doma! Máme tipy, tak se inspirujte!

Levitující zahrada přímo u vás doma! Máme tipy, tak se inspirujte!

Levitující zahrada je pojem, o kterém jen málokdo ví, co si má vlastně představit. Přitom se jedná o velice zajímavý způsob, jak svému bydlení dodat originální jiskru a umístění rostlin povýšit na úplně jinou úroveň. Chcete vědět více? V tom případě si udělejte pohodlí a přečtěte si náš dnešní článek!

Co je levitující zahrada?!

Dobrá, možná by hned na začátku nebylo od věci vysvětlit, co to ta levitující zahrada vlastně je. Jak už samotný název napovídá, jedná se o umístění rostlin na stěnu, případně kamkoli do vzdušného prostoru. Je to najednou úplně něco jiného, nežli klasické postavení květináčů na okenní parapet, jejich umístění na stolek v obýváku nebo ozdobení poličky. Tak co říkáte? Zajímá vás to čím dál více?

Jak si levitující zahradu vykouzlit u vás doma?

Je hned několik způsobů, jak si levitující zahrádku doma vytvořit. My jsme jich pro vás pár našli, sepsali a naservírovali je do následujících řádků. Tak co kdybyste se jimi nechali inspirovat?

1. Jednoduše na poličku

Není nic jednoduššího, nežli k umístění rostlin a květin na zeď použít závěsné police. Kdo nechce nic složitě vymýšlet nebo plánovat, ten jednoduše přibije poličku ke zdi a má hotovo. Aby to nebyla úplná nuda, doporučujeme vybírat zajímavě tvarované poličky, které mají samy o sobě šmrnc.

2. Křížem krážem na zeď

Máte po ruce pár nevyužitých latěk a několik hřebíků? Pak je ledabyle přibijte ke zdi a připravte si tak originální podklad pro umístění drobných květináčů s kytičkami! Pokud byste si na natlučení latěk do zdi nevěřili, dají se koupit již hotové dřevěné mřížky, které pak stačí na zeď přidělat, a máte vystaráno.

3. Ze staré věci nový doplněk

Jestliže se vám na půdě nebo ve sklepě povalují staré obrazy, které se vám nelíbí, a nechcete je mít doma pověšené na zdi, zbavte jejich rámy pláten a rámy použijte pro vytvoření zbrusu nové dekorace. Do těch pak můžete umístit nenáročné tilandsie, které nepotřebují ani zeminu, ani vodu a přesto dokážou udělat nesmírnou parádu.

4. Živé oddělení prostoru

Potřebujete v místnosti nějak vkusně oddělit prostor? Nechcete si do místnosti postavit paraván ani pro oddělení použít dřevěnou polici? V tom případě si pořiďte vzdušnou stěnu, na kterou můžete zavěsit květináčky s rostlinami. Celkově to nebude působit tak zastavěně, ale naopak vkusně a vzdušně.

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.