🚨🚨🚨Čistíme sklady - velké slevy na veškeré skladové zboží. Neváhejte, akce platí do konce týdne.🚨🚨🚨
Potřebujete poradit? Volejte Po-Pá 08:00 - 12:00   +420 466 566 060
Inspirace, rady, tipy

Pohodlný pracovní prostor přispívá nejen správnému soustředění

Pracovní prostor, který bude pohodlný, vám pomůže cítit se lépe. Prozradíme vám, jak si dopřát kompletní a dokonalou ergonomii pro svůj pracovní prostor. Jak na to?

Pohodlný pracovní prostor přispívá nejen správnému soustředění

I když sedíte za stolem mnoho hodin denně, nemusíte trpět bolestmi zad, krku, zápěstí a prstů. Pokud budete mít ve své kanceláři dokonale navržené ergonomické prostředí - včetně správné vzdálenosti předmětů, výšky židle a dobré polohy stolu - budete se cítit pohodlně. Jste připraveni změnit váš pracovní prostor? Jestliže ano, může vám pomoci náš online průvodce ergonomií.

  1. Nejdříve židle

Nejdůležitější věc ve vašem pracovním prostoru by měla být židle. Správná židle, která poskytne dokonalou oporu pro páteř. Židle by měla být vždy ergonomicky řešená a snadno nastavitelná. Do kanceláře nedoporučujeme umisťování pevných židlí, jako jsou konferenční židle.

Aby se vám pohodlně sedělo a vaše tělo se cítilo příjemně, nastavte výšku kancelářské židle tak, abyste měli nohy rovně na podlaze. Pokud jste člověk malého vzrůstu, pořiďte si opěrku nohou. Horní část nohou, tedy stehna, byste měli mít rovnoběžně s podlahou. Poté nastavte opěrky pro ruce tak, abyste měli rovná záda a ramena byly uvolněny.

  1. Podstatné předměty

Důležité předměty, jako jsou telefony, sešívačky, propisky či jiné dokumenty, byste měli držet v blízkosti těla. Tak, abyste co nejvíce minimalizovali dosah. Použijte šuplík ve stolu, boxík na stůl nebo jiné pomocníky. Jestliže máte malý stůl, doporučujeme veškeré věci umístit na polici nad hlavu. Stoupání bude pro tělo příjemnější než natáčení na stranu.  

  1. Klávesnice a myš

Pokud je to možné, umístěte myš i klávesnici na jednu plochu. Při používání myši i klávesnice udržujte zápěstí rovně a paže mějte blízko u těla. Lokty by neměly viset dolů ze stolu, ale měly by být podepřené opěrkami židle a zároveň by měly být v úrovni se zápěstím.  

  1. Opěrka nohou

Jestliže je vám židle i po snížení vyšší a nemáte chodidla umístěné pevně na podlaze, nebo pokud výška stolu vyžaduje zvýšení židle, jak jsme již zmínili - použijte opěrku nohou. Použít se dá i stolička, nemusíte nutně kupovat opěrku. Myslete na to, že chodidla pevně na podlaze budou velmi důležitá. Ulevíte tlaku na páteř a na konci pracovního dne se nebudete cítit tolik unavení. Navíc se budete lépe soustředit. 

  1. Monitor

Monitor umístěte tak, aby horní část obrazovky byla v úrovní či mírně pod úrovní očí. Pokud je monitor umístěn výš, zakláníte hlavu a tím pádem deformujete páteř. Neumisťujte obrazovku do strany, ale mějte ji přímo před sebou. 

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.