Potřebujete poradit? Volejte Po-Pá 08:00 - 19:00   +420 466 566 060
Inspirace, rady, tipy

Správné sezení je otázkou i správného nastavení kancelářské židle

Dobrá kancelářská židle je jen začátek správného sezení. Pokud židli podle své postavy správně neseřídíte, nemůže vám poskytnout plnou a pohodlnou funkčnost. Faktem je, že mnoho lidí si nad touto skutečností hlavu neláme a prostě usedne na neupravenou židli. Taková židle pro vás může znamenat spoustu zdravotních rizik, ale i nízkou produktivitu, která se projeví na odvedené práci. Klíčem tedy bude pohyblivost - a ta je možná právě i při sezení. Kancelářská židle, která podpoří pohyb, správné a dynamické sezení chrání zdraví osoby, která židli využívá. Co je však potřeba zvážit, abyste svou židli dokázali správně přizpůsobit vašemu tělu?   

Správné sezení = správné seřízení židle

Udržení stálého zdraví bez bolesti zad a jiných nešvarů při sezení u stolu, je otázkou především úpravy kancelářské židle. Nezapomínejte nejdříve seřídit židli a poté upravovat pracovní plochu - monitor, klávesnici, náklon stolu a jiné. Při seřizování židle se vždy držte pravidlem pravého úhlu. Výšku opěradla budete mít správně nastavenou, pokud vaše paže budou v úhlu 90 stupňů s pracovní deskou a lokty budou pohodlně položené na loketkách. To stejné platí i u sedadla. Budete správně sedět, pokud vaše stehno a dolní část nohy tvoří pravý úhel. I pro sedák existuje jednoduché pravidlo. Na spodní části vašeho stehna, mezi židlí a kolenem by měl být prostor na šířku vaší ruky.

Nezapomínejte, že vaše záda musí být trvale v těsném kontaktu s opěradlem, zatímco obě chodidla musí být celou nášlapnou plochou umístěna na zemi. Stejný ohled berte i na bederní opěrku, která musí mít správnou výšku a formovat páteř do přirozené S-formy.     

Dynamické sezení

Statické, neboli nehybné sezení je pro zdraví člověka ne moc prospěšné. V takové situaci tělo může reagovat bolestivě či unaveně. Jestliže máte židli se synchronním či multiblock mechanismem, bude pro vás práce u počítače mnohem příjemnější. Pokud ji stále nemáte, měli byste přemýšlet nad její koupí.

Rádi bychom vám představili jednu z našich židlí Hasel, která usnadní přirozený pohyb během sezení. Celkový systém kancelářské židle Hasel, se dokáže přizpůsobit jakékoliv tělesné hmotnosti a proporcím těla. Pomocí regulačního šroubu, kterým upravíte sílu přítlaku, ale také můžete jednoduše upravit hloubku sedáku, výšku područek, sklon i výšku opěráku - židle Hasel poskytne jednoduchou a správnou polohu sezení. Za velmi přijatelnou cenu získáte krásný a jednoduchý design, s vysoce funkčními parametry. 

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.