🚨🚨🚨Čistíme sklady - velké slevy na veškeré skladové zboží. Neváhejte, akce platí do konce týdne.🚨🚨🚨
Potřebujete poradit? Volejte Po-Pá 08:00 - 12:00   +420 466 566 060
Inspirace, rady, tipy

Venkovský styl ložnice přináší sny do našeho spánku

Venkovský styl ložnice přináší sny do našeho spánku

Jednotlivé pokoje v našem domově zařizujeme hlavně na základě jejich účelu, ale také na míře pobytu v ní. Je známo, že nad obývacím pokojem budete hodiny přemýšlet a debatovat, ale třeba takovou ložnici máte zařízenou raz dva. Vždyť ta není až tak důležitá. Chodíme se tam pouze vyspat. Ráno vstaneme, večer přijdeme. Takže zde nakoupíme velmi levný nábytek či ještě hůř, vezmeme si již vysloužilý po babičce. Koupíme akorát novou matraci. Co na tom, že dekor dřeva na skříňkách a nohách postele je naprosto odlišný. Hlavně, že je kam složit hlavu. To už radši vyzkoušejte spát na pohovce.

Selský, rustikální, venkovský je jedno a totéž

Ono pak ani není divu, že si po čase začneme stěžovat na nekvalitní spánek. Spousta lidí si myslí, že to je nepohodlnou matrací nebo příliš těžkou peřinou. Málokoho napadne, že to je prostředím, ve kterém spíme. Aby byl spánek kvalitní, je zapotřebí mnohem víc. Odborníci tvrdí, že dobrý hluboký spánek se pozná na základě toho, zda se vám zdají sny. Jedině tehdy se vaše podvědomí dostává do klidové hluboké fáze vědomí. Sny jsou důležité. Utřídí myšlenky v mozku. A pokud patříte mezi duchovně založené, víte, že skrze sny se setkáváme i s mrtvými. Mezi velmi pohodlné a přímo vybízející ke snění, jsou ložnici selského typu. Tedy masivní postel a dekorace doplňující vzhled místnosti.

V prvé řadě je vhodný výběr pokoje, který bude jako spací místnost sloužit. Vyberte tu, která je co nejvíce orientovaná na východ. Ráno vás pošimrají sluneční paprsky, večer už budete mít od slunce klid. Navíc do něj nebude celé dny svítit, a tak bude příjemně chladný. Nemusí to být ani nijak velký prostor. Ložnici si zkrátka zařídíte tak, jak to bude vyhovovat. Skutečně stačí místo na postel a noční stolek. Ošacení můžete mít v šatně. Pokud však nebojujete s místem, lze zde vytvořit toaletní koutek, relaxační čtecí plochu či pracovnu. Mějte však na paměti, že elektronika je v selském pokoji zakázaná. Pokoj to nejde jinak a televizor, počítač nebo třeba i posilovací stroj je nezbytnou součástí vašeho života, umístěte tyto věci do uzavíratelných skříněk nebo aspoň mimo vaše zorné pole, když se ráno posadíte na posteli. Je lepší prvně vidět krásný výhled od zahrady, než zpocené triko přehozené přes šlapací kolo.

Masivní nábytek poslouží bez vrzání

Při výběru nábytku volte pravé dřevo. Nejlépe masiv. Dlouho vydrží, voní jako les a navodí tu pravou atmosféru venkova. Selský nábytek je romantický, občas se prodává pod názvem rustikální. Často bývá vyřezáván a různě mořen. Nejčastěji jsou použitá borová dřeva. Kresba dřeva je skutečně nádherná, a pokud ji doplníte živými či sušenými květinami, budete se cítit jako uprostřed louky. Květinové motivy lze použít i na povlečení, závěsy a koberec. Na stěny pověste obrazy a před postel položte pravou kožešinu. Stoupnete si do měkkého a teplého, namísto studené podlahy.

U samotného výběru postele doporučujeme si vyzkoušet, jak se vám v ní bude ležet. Takže hurá do peřin již na prodejně. Klasické vysoké čelo uklidní mysl a stabilizuje postel v prostoru. Rozměr je vždy ošemetný. Tady se zamyslete a shlédněte svou rodinu. Pokud máte či plánujete děti nebo domácí zvíře, věřte, že se k vám občas přikrade. Proto je lepší volit vždy větší rozměr, pokud ta možnost je. Určitě jej dříve či později využijete a budete rádi, že se nemačkáte na malém kousku matrace. Postel postavte tak, abyste k ní měli přístup z obou stran, a aby se tam vešli noční stolky, pro odkládání věcí.

Na přírodním materiálu je dobré to, že nejen že krásně voní a vypadá, ale je i zdravotně nezávadný. Nevypařují se z něj žádné chemikálie. Je tedy velmi vhodný do místnosti, kde spíme.

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.