🚨🚨🚨Čistíme sklady - velké slevy na veškeré skladové zboží. Neváhejte, akce platí do konce týdne.🚨🚨🚨
Potřebujete poradit? Volejte Po-Pá 08:00 - 12:00   +420 466 566 060
Inspirace, rady, tipy

Výhody různých typů materiálu kancelářských židlí

Výběr funkcí kancelářské židle může být velmi složitý, natož výběr materiálu židle. Od síťoviny po látku až ekokůži, každá z nich nám může nabídnout jedinečné a rozdílné výhody, ale také nevýhody, které bychom vám v dnešním článku rádi představili, abychom všem, kteří přemýšlejí nad novou židlí, usnadnili nákup.

Síťované židle

Právě síťované židle jsou skvělý způsob, jak přinést vašemu tělu pohodlí pro několik hodin strávených sezením u počítače. Pružná povaha síťoviny se přizpůsobí každému tělu, nikde netlačí, a proto se budete cítit velmi pohodlně. Druhou výhodou je dokonalá cirkulace vzduchu, zejména v horkém počasí. Přes síťovinu jednoduše proudí čerstvý vzduch a vy se tak méně potíte.  

Kožené židle

Kožené židle nabízejí luxusní vzhled a také velké pohodlí. Jednou z věcí, které tomuto druhu židlí příliš nelichotí, je méně prodyšný materiál, který je potřeba pravidelně udržovat. Jestliže přemýšlíte nad koupí kožené židle, doporučujeme ji jednou za čtyři měsíce ošetřit speciálními prostředky pro tento typ židlí. Během této doby držte koženou židli dál od přímého slunečního záření, a alespoň jednou za týden ji utírejte vlhčeným hadříkem.

Čalouněné židle - textilní

Jednou z nejpopulárnějších a nejčastěji vídanou židlí, ať už v domácnostech či kancelářích, je židle s textilním čalouněním. Tyto židle jsou nanejvýš pohodlné, snadněji se udržují a jsou k dostání v opravdu obrovské škále barev vzorů, ale také tvarů, díky čemuž bude židle mnohem lépe přizpůsobitelná s jejíž okolím.   

Nevýhodou těchto židlí je pevný, textilní materiál, který neumožní tak dokonalé proudění vzduchu, jako kancelářská židle ze síťoviny. Pokud se rozhodnete koupit židli s textilním čalouněním, dbejte na její údržbu. Jednou za půl roku ji hloubkovým čističem vyčistěte a vyvarujte se těsné blízkosti židle s jakýmkoliv nápojem, který může na židli zanechat flek.  

Zjednodušeně řečeno, typ materiálu, který vyberete pro svou židli, bude skutečně záležet pouze na vašich osobních preferencích, a také na způsobu jejich využití. Budete židle využívat občas či na nich odsedíte více než osm hodin denně? Doufáme, že jsme vám pomohli pochopit rozdíly různých typů židlí, které vám mohou pomoci při výběru.

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.