Potřebujete poradit? Volejte Po-Pá 08:00 - 19:00   +420 466 566 060
Inspirace, rady, tipy

Bolí vás záda? Zatočte s tím!

Bolí vás ze sedavého zaměstnání záda? Pak se nedá nic dělat – je potřeba se hýbat. K tomu však můžete využít i svou chytrou kancelář. Jak správně zařídit pracovní místo s ohledem na ergonomii a proč se mírně hýbat i při práci? Je čas zatočit s bolestí, inspirace pro vás je tu!

 

Ať už pracujete v kanceláři nebo při home office, sedavá práce u počítače s sebou přináší jednu velkou nevýhodu – pokud nepatříte mezi ty, kdo se pravidelně hýbou, může vás navštívit nepříjemná bolest zad. Proto pro vás dnes máme několik tipů, jak správně zařídit kancelář a pracovní místo, abyste bolestem předcházeli. Navíc vám ukážeme, že prohýbat záda a protáhnout se můžete klidně i při práci! Jestli ale potřebujete ortézu na záda, je důležité si vybrat tu správnou velikost.

Správné sezení je základ

Klíčem ke správnému sezení je, jak asi správně tušíte, vhodně zvolený kancelářský nábytek. Nejde ani tak o to, jak vaše vysněná kancelář vypadá, ale především o to, zda je funkční. Vhodný kancelářský stůl, který vám umožní komfortní práci u počítače, doplňte kancelářskou židlí, která má přívlastek ergonomická. Právě ta je přizpůsobená lidskému tělu a správnému sezení. odpočinek a úlevu páteři tak umožní opěrka hlavy, poslouží však třeba také područky, možnost otáčení a mírného pohupování, které vám pomůže uvolnit zádové svalstvo.

TIP: Kam umístit úložné prostory? Ačkoli se nabízí možnost mít vše při ruce, nebojte se regál či úložné kontejnery umístit v dosahu, ale přece jen o pár metrů dál od místa, kde sedíte a pracujete. Tento trik vás donutí alespoň k malému pravidelnému pohybu.

Protažení? Nic, co by nešlo přímo ze židle

Máte zařízenou pracovnu, kde bude radost tvořit? Pak zbývá jediné: zpestřit si pracovní čas protažením. Zapomeňte na výmluvy, že nemáte čas odběhnout a cvičit. Jednoduchá protažení – cviky proti bolesti zad – zvládnete i při sedu na židli. Tak, jak sedíte na židli s rovnými zády a nohama pevně na zemi, položte ruce dlaněmi na stůl před sebe na šířku ramen a tělo včetně židle. Hlavu a záda zarovnejte s pažemi a pořádně se natáhněte. Tento cvik vás krásně protáhne a dá se dělat také ve stoje třeba při čekání na kávu v kuchyňce. Chcete znát více cviků? Pusťte si třeba krátký tutorial na internetu – i 3 minuty cvičení každý den půjde znát.

Střídejte polohy, seďte zábavně

Co dalšího můžete při práci udělat pro bezbolestná záda? Kromě základních cviků a vhodného nábytku se nebojte střídat pozice. Co třeba na chvíli pracovat ve stoje? Oblíbené a dynamické sezení zase pro změnu vyzkoušejte na speciálním kancelářském míči. Potřebujete rovná záda? Pomůže speciálně tvarovaná stolička. Jak zjistit, co vám vyhovuje?

Testujte, zkoušejte a nebojte se hledat cesty. A to nejdůležitější na závěr? Hýbejte se. Nemusíte hned nutně sportovat – prostě si vyrazte na procházku nebo protáhněte cestu do práce. Uvidíte, že na bolest zad rychle zapomenete.

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.