Potřebujete poradit? Volejte Po-Pá 07:00 - 19:00   +420 466 566 060
Inspirace, rady, tipy

Bolí vás záda? Zatočte s tím!

Bolí vás ze sedavého zaměstnání záda? Pak se nedá nic dělat – je potřeba se hýbat. K tomu však můžete využít i svou chytrou kancelář. Jak správně zařídit pracovní místo s ohledem na ergonomii a proč se mírně hýbat i při práci? Je čas zatočit s bolestí, inspirace pro vás je tu!

 

Ať už pracujete v kanceláři nebo při home office, sedavá práce u počítače s sebou přináší jednu velkou nevýhodu – pokud nepatříte mezi ty, kdo se pravidelně hýbou, může vás navštívit nepříjemná bolest zad. Proto pro vás dnes máme několik tipů, jak správně zařídit kancelář a pracovní místo, abyste bolestem předcházeli. Navíc vám ukážeme, že prohýbat záda a protáhnout se můžete klidně i při práci!

Správné sezení je základ

Klíčem ke správnému sezení je, jak asi správně tušíte, vhodně zvolený kancelářský nábytek. Nejde ani tak o to, jak vaše vysněná kancelář vypadá, ale především o to, zda je funkční. Vhodný kancelářský stůl, který vám umožní komfortní práci u počítače, doplňte kancelářskou židlí, která má přívlastek ergonomická. Právě ta je přizpůsobená lidskému tělu a správnému sezení. odpočinek a úlevu páteři tak umožní opěrka hlavy, poslouží však třeba také područky, možnost otáčení a mírného pohupování, které vám pomůže uvolnit zádové svalstvo.

TIP: Kam umístit úložné prostory? Ačkoli se nabízí možnost mít vše při ruce, nebojte se regál či úložné kontejnery umístit v dosahu, ale přece jen o pár metrů dál od místa, kde sedíte a pracujete. Tento trik vás donutí alespoň k malému pravidelnému pohybu.

Protažení? Nic, co by nešlo přímo ze židle

Máte zařízenou pracovnu, kde bude radost tvořit? Pak zbývá jediné: zpestřit si pracovní čas protažením. Zapomeňte na výmluvy, že nemáte čas odběhnout a cvičit. Jednoduchá protažení – cviky proti bolesti zad – zvládnete i při sedu na židli. Tak, jak sedíte na židli s rovnými zády a nohama pevně na zemi, položte ruce dlaněmi na stůl před sebe na šířku ramen a tělo včetně židle. Hlavu a záda zarovnejte s pažemi a pořádně se natáhněte. Tento cvik vás krásně protáhne a dá se dělat také ve stoje třeba při čekání na kávu v kuchyňce. Chcete znát více cviků? Pusťte si třeba krátký tutorial na internetu – i 3 minuty cvičení každý den půjde znát.

Střídejte polohy, seďte zábavně

Co dalšího můžete při práci udělat pro bezbolestná záda? Kromě základních cviků a vhodného nábytku se nebojte střídat pozice. Co třeba na chvíli pracovat ve stoje? Oblíbené a dynamické sezení zase pro změnu vyzkoušejte na speciálním kancelářském míči. Potřebujete rovná záda? Pomůže speciálně tvarovaná stolička. Jak zjistit, co vám vyhovuje?

Testujte, zkoušejte a nebojte se hledat cesty. A to nejdůležitější na závěr? Hýbejte se. Nemusíte hned nutně sportovat – prostě si vyrazte na procházku nebo protáhněte cestu do práce. Uvidíte, že na bolest zad rychle zapomenete.

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.