🚨🚨🚨Čistíme sklady - velké slevy na veškeré skladové zboží. Neváhejte, akce platí do konce týdne.🚨🚨🚨
Potřebujete poradit? Volejte Po-Pá 08:00 - 12:00   +420 466 566 060
Inspirace, rady, tipy

Jak zařídit gamerský koutek?

Ať už hrajete hry na počítači nebo na konzoli, měli byste mít svůj herní koutek. S jeho vytvořením posunete váš herní zážitek na jinou úroveň. Zde je několik tipů, jak si koutek vytvořit v jakémkoliv prostoru a na jaký kancelářský nábytek při tom nezapomenout.

 

Kvalitní židle je základ

Nepodceňte význam pohodlné herní židle! Kvalitní sedací nábytek může pomoci předejít bolestem zad a krku, které často vznikají při dlouhých herních seancích. Vyberte si takovou, která je především nastavitelná a svou ergonomií podpoří správné držení těla. Pokud to váš rozpočet dovoluje, vyberte si židli z kvalitního materiálu, například z kůže. Ta je prodyšná, odolná, udržuje chlad a zabraňuje pocení i během náročných herních soubojů. Jestliže hrajete i přes noc, rozhodně se vám bude hodit rohožka pod židli, díky které nebude ježdění koleček po podlaze slyšet. Jestli máte koberec, rohožka zabrání rýhám, které se po nich na koberci vytváří.

Stůl

I když už se dají dnes koupit speciální herní stoly, většině z vás bude pravděpodobně stačit klasický stůl do kanceláře. Při jeho výběru dbejte na to, aby byl dostatečně velký, aby se vám na něj vešlo veškeré příslušenství a měli jste dostatek prostoru na pohyb s herní myší. Příliš velký stůl však bude zabírat hodně prostoru. Výška desky by měla být přibližně 75 cm od podlahy.

Osvětlení pro menší únavu očí

Aktuálně mezi gamery letí akcentové osvětlení. Pokud se chcete plně ponořit do herního světa, je dobré světlo zásadním prvkem. Váš herní prostor se podobá místnosti domácího kina - stačí mírné osvětlení, které nejen dodá tu správnou atmosféru, ale také ho ocení vaše oči. Svůj zrak také můžete chránit herními brýlemi, které zabrání průniku modrého světla z monitoru.

Klávesnice a myš

Nejlepší klávesnice jsou podsvícené, což vám umožní snadnou orientaci mezi klávesami v jakékoliv úrovni osvětlení. Při výběru myši nezapomínejte na ergonomii. Nejlepší herní myši jsou navrženy tak, aby správně podpíraly vaše zápěstí při pohybu.

Další příslušenství

Do vašeho herního koutku si také pořiďte pár regálů. Klasici si do nich mohou uložit krabicové verze her, ale hodit se budou pro jakékoliv v tu chvíli nepotřebné vybavení.  Dalším naším tipem je pořízení mini ledničky, která může být zajímavým doplňkem vašeho herního prostoru. Budete tak mít občerstvení a vychlazený nápoj přímo u ruky!

PC hry

Teď, když již máte vše připraveno, tak si možná lámete hlavu s tím, co si zahrát. Pracovníci IGN vytvořili seznam 25 PC her, které stojí za to si zahrát a my vám přinášíme top 10 z tohoto seznamu.

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.