🚨🚨🚨Čistíme sklady - velké slevy na veškeré skladové zboží. Neváhejte, akce platí do konce týdne.🚨🚨🚨
Potřebujete poradit? Volejte Po-Pá 08:00 - 12:00   +420 466 566 060
Inspirace, rady, tipy

Jak zlepšit stravovací návyky? Jděte na to přes jídelnu!

Přáli byste si stravovat se lépe a opakovaně se vám to nedaří? Nákupem zdravých potravin to možná začíná, ale nekončí. Vytvořte si motivující prostředí.

Při osvojování nových návyků hraje důležitou roli i to, kde se nacházíme. Všechno, na čem spočine naše oko, nás nějakým způsobem směruje a motivuje k určité akci. Prohlédněte si důkladně prostor, v němž běžně připravujete a konzumujete jídlo. Koresponduje se zdravým životním stylem, který chcete vést? Pokud ne, tak je patrně na čase to změnit.

Jezte na místě k tomu určenému

Jídlo bychom si měli vychutnávat v klidu, vnímat každé sousto, pečlivě ho vždy rozkousat a nenechat se při tom rozptylovat prací nebo koukáním do telefonu. Teprve pak je náš mozek schopen skutečně zaznamenat, že přijímáme živiny a uvědomíme si také snadněji, že už jsme sytí.

Oddělte proto striktně zóny ve svém domově tak, aby nevznikal prostor pro multitasking, který znemožňuje soustředění a odvádí vás od přítomného okamžiku. Máte-li v domě jídelní stůl, využívejte jej výhradně k tomu, k čemu je určený. Bojujete-li ve svém domově s místem, rozhodně si netahejte jídlo do postele, na gauč, ani na pracovní stůl, pořiďte si jídelní set do malého bytu, případně vám dobře poslouží i barový stůl a židle. Zásadní je, abyste si vybrali vybavení, které půjde přizpůsobit, zaručí vám pohodlí a nebudete se na něm při stolování krčit a ohýbat.

Upravte vhodně prostor

V jídelně a kuchyni vás to musí bavit. V těchto prostorách je dle učení Feng Shui doporučené používat zemité barvy jako jsou odstíny hnědé a zelené, ale vhodná je třeba i oranžová, která podporuje chuť k jídlu. Co takhle si v těchto barvách pořídit jídelní židle nebo prostírání?

Váš záměr zdravě se stravovat podpoří také zelené rostliny či bylinky umístěné na kuchyňské lince nebo v jídelně. Stejně tak se doporučuje mít v tomto prostoru vystavené a používat nástroje a komponenty z přírodních materiálů, jako je kámen nebo dřevo. Může to být třeba kamenná mísa nebo dřevěné prkénko.

Mějte svůj záměr stále na očích

Vše, co vás ve vašem úsilí podpoří, byste měli mít stále před očima a po ruce. Na stole mějte proto mísu s čerstvým ovocem a džbán s vodou, do otevřených polic dejte průhledné sklenice s ořechy či luštěninami. Na linku nebo barový pult umístěte smoothie mixér, na ledničku připněte nákupní tabulku a výčet zdravých receptů, kterými se můžete kdykoliv inspirovat.

A naopak eliminujte všechny věci, které by vás sváděly k nezdravému životu. Z jídelního stolu odstraňte tácek s ochucovadly, odmontujte z protější stěny televizi a zrušte box se sladkostmi, nebo jej naplňte zdravými alternativami.

Vy sami víte nejlépe, co váš stravovací prostor právě teď potřebuje. Vyplatí se do něj investovat, proto aby vás každý den inspiroval k tomu držet se své cesty za zdravějším já a nesváděl vás k něčemu, co nechcete. Tak do jakých úprav se pustíte?

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.