🚨🚨🚨Čistíme sklady - velké slevy na veškeré skladové zboží. Neváhejte, akce platí do konce týdne.🚨🚨🚨
Potřebujete poradit? Volejte Po-Pá 08:00 - 12:00   +420 466 566 060
Inspirace, rady, tipy

Vybíráme barové židle k barovému pultu

V moderní kuchyni často narazíte na barový pult, tzv. kuchyňský ostrůvek. Chtěli byste takový pult u sebe doma? Výběrem pultu to ale nekončí: budete stát před otázkou, jaké k němu koupit barové židle. Barový pult se bez židlí zkrátka neobejde. Jaké zvolit židle, aby zapadly do vašeho interiéru?

Barový set v jednotném designu

Barový set do kuchyně má tu výhodu, že zakoupíte pult s židlemi v jednotném designu. Na druhou stranu přicházíte o možnost sestavit si barový koutek podle svého. Kdo ale nemá cit pro design, barový set mu pomůže sjednotit pult s židlemi. Barový koutek je však v bytě místem, kde často dochází ke konzumaci alkoholu. Věděli jste, jak si Česká republika stojí v konzumaci alkoholu na jednu osobu? Obyvatelé ČR jsou velkými milovníky piva, možná vás ale překvapí množství, ve kterém ho konzumují. Níže v grafu si můžete prohlédnout, jak si na tom obyvatelé ČR stojí.

Made with Flourish

Na co se zaměřit?

Výběr barových židlí bývá o něco složitější než nákup jídelních židlí. Většinu barových židlí nemůžete přisunout k jídelnímu stolu, pokud potřebujete usadit více hostů. Sedák barových židlí obvykle bývá v úrovni desky jídelního stolu, případně těsně pod jejím okrajem. Na co dalšího se zaměřit před nákupem barových židlí? Poradíme vám, čeho si všímat:

  • designu,
  • vzdálenosti barového pultu od sedáku židle (nejméně 25 cm),
  • vzdálenosti sedáku od opěrky nohou (nejméně 45 cm),
  • ergonomického tvaru,
  • polstrování sedáku,
  • počtu židlí v setu,
  • odolnosti a životnosti,
  • stability
  • a stylu.         

Slaďte barový pult s židlemi a obytným prostorem

Až se podíváte na nabídku barových židlí, nebudete vědět, z jakého materiálu a v jaké barvě židle koupit. Postavte se do místnosti, kde bude stát barový pult s židlemi a podívejte se, jaké materiály a barvy dominují v místnosti. To vám pomůže se rozhodnout.

Ať už si vyberete barové židle z dubu, plastu, chromu nebo ratanu, mějte na paměti, že se pult s židlemi stane na několik let součástí interiéru.

Vychytávky barových židlí: kožený potah i nastavitelná výška

Výrobci barových židlí neustále přicházejí s inovacemi, nápady a neotřelými designy. Co dělá barové židle originální a žádané?

1. Čalouněné a kožené potahy

Barové židle mohou mít čalouněný i kožený sedák. Čalounění je příjemné na dotek, ale hůře se čistí. Udělejte kompromis a zvolte barové židle s venkovním čalouněním, které má delší životnost a dobře z něj odstraníte nečistoty.

2. Opěradlo s ergonomickým tvarem

Jak často budete sedět na barových židlích? Pokud takřka každý den, zvolte barové židle s ergonomicky tvarovaným opěradlem. Modely bez opěradel sice vypadají stylově, ale nedá se na nich sedět delší dobu.

3. Moderní vs. klasické barevné odstíny

Moderní interiér prozáříte barevnými barovými židlemi z plastu. Dáváte přednost eleganci? Postavte k barovému pultu bílé barové židle s kovovými prvky. Minimalistický interiér doplňte o šedé barové židle s koženým podsedákem.

4. Pevné a otočné barové židle

Otočné barové židle usnadňují komunikaci mezi hosty. Můžete se na nich otočit k lidem, kteří právě vypráví humorné historky nebo rozpoutávají diskuzi o současném světovém dění.

5. Nastavitelné barové židle

Barové židle mohou mít volitelnou výšku. Během okamžiku přeměníte barové židle v nízké modely, které se vejdou k jídelnímu stolu. Oceníte to v okamžiku, když chcete na barových židlích obědvat nebo večeřet.

Barové židle tvoří nedílnou součást barového pultu. Nezáleží na tom, zda máte barový pult na terase, v obývacím pokoji nebo v kuchyni. Prodejci barových židlí nabízejí nadčasové modely do interiéru i na zahradu.

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.