🚨🚨🚨Čistíme sklady - velké slevy na veškeré skladové zboží. Neváhejte, akce platí do konce týdne.🚨🚨🚨
Potřebujete poradit? Volejte Po-Pá 08:00 - 12:00   +420 466 566 060
Inspirace, rady, tipy

3 tipy na renovaci sedací soupravy

3 tipy na renovaci sedací soupravy

Doby, kdy jste koupili jeden kus nábytku a ten vám vydržel několik desetiletí, jsou dávno pryč. V dnešní době internetu a neustále nonstop dostupnosti zboží, nás nutí neustále něco nakupovat. Tento čas je dobrý tak pro výrobce a plné kapsy obchodníků. Vyberete ten nejvhodnější nábytek v danou chvíli, ale horší kvalita zboží, nás tak nutí neustále kupovat a vyměňovat staré za nové. Ne vždy je však třeba přistoupit k tak radikálnímu řešení. Občas stačí trocha renovace nebo dobrý nápad a nábytek lze i nadále plně využívat.

Renovace je zase v kurzu

Můžete vyměnit rám a obraz opět ožije, obnovte lak a stůl bude vypadat jako právě stlučený nebo nechte jídelní židle nově potáhnout a hned se bude dobře sedět. Víte jaký nábytek, je u vás doma nejvíce používaný? Spousta lidí by řeklo, že postel. Pokud nepočítáme noční spánek či občasné postelové hrátky, netrávíme v posteli zase tolik času. Kde si obvykle posedíte se šálkem kávy, uvelebíte se s knížkou v ruce nebo si odpočinete po těžkém obědě? Kam míří vaše první kroky, když přijdete po práci domů? Nepočítáme návštěvu ledničky. Pokud jste si odpověděli, že zamíříte k sedací soupravě ve vašem obývacím pokoji, našli jste odpověď.

Každý má svůj vyseděný důlek

Pohovka je nejvytíženější kus zařízení vašeho domu. Je velká a nabízí spoustu prostoru a možností k užití. Lze ji využívat k příležitostnému přespání, ukládání věcí do kostry pohovky, děti ji často považují za trampolínu a domácí mazlíčci za svůj oblíbený pelíšek. Jenže nejen zub času, ale i všechny tyto aktivity narušují její povrchovou strukturu, a tak se časem látka začne tenčit, trhat, párat, natahovat a jinak deformovat. Na funkci to nemá vliv, ale po estetické stránce to značně klopýtá. Jednoduše řečeno, nevypadá to vůbec dobře.

Jsou však způsoby, jak to řešit.

  1. Jděte k odborníkovi – Zajděte za čalouníkem a nechte sedací soupravu obléct do nového kabátku. Je to nejspíše nejnákladnější možnost. Máte však jistotu, že nový plášť opět vydrží několik dalších let.
  2. Kupte deku – Stačí i málo a změna bude obrovská. Uháčkujte, ušijte, nějakým způsobem vyrobte nebo jednoduše zakupte pěkný přehoz anebo deku a přehoďte ji přes starou ošklivou pohovku. Není to sice kdoví jaká oprava, ale na nějaký čas to bude stačit. Než si našetříte na novou. Někdo tento trik používá i v případě úplně nového nábytku. Chrání tak potah hned od počátku.
  3. Novinka na trhu – Už jste slyšeli o potahu, který jednoduše natáhnete? Ano, dne je to tak snadné. Nemusíte volat čalouníka, ale zajdete na internet a vyberete vzor, který vám bude vyhovovat. Sundavací potah je pružný a přizpůsobí se tak nejen celé pohovce, ale třeba i křeslu. Díky tomu vše krásně sladíte do uceleného celku.

Rozhodně je dobré o svůj majetek pečovat. Vše pravidelně udržujte v čistotě. Kvalitní péče prodlouží život i vašemu nábytku. A domov tak bude stále krásný.

Pokud se přece jen stane a z nějakého důvodu se vám již nebude vybraný potah na pohovce zamlouvat, nezoufejte. Vždy se dá něco dělat.

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.