Prima magazín

Vydáno: Autor: Sandra Franerová

3 tipy na renovaci sedací soupravy

Doby, kdy jste koupili jeden kus nábytku a ten vám vydržel několik desetiletí, jsou dávno pryč. V dnešní době internetu a neustále nonstop dostupnosti zboží, nás nutí neustále něco nakupovat. Tento čas je dobrý tak pro výrobce a plné kapsy obchodníků. Vyberete ten nejvhodnější nábytek v danou chvíli, ale horší kvalita zboží, nás tak nutí neustále kupovat a vyměňovat staré za nové. Ne vždy je však třeba přistoupit k tak radikálnímu řešení. Občas stačí trocha renovace nebo dobrý nápad a nábytek lze i nadále plně využívat.

Renovace je zase v kurzu

Můžete vyměnit rám a obraz opět ožije, obnovte lak a stůl bude vypadat jako právě stlučený nebo nechte jídelní židle nově potáhnout a hned se bude dobře sedět. Víte jaký nábytek, je u vás doma nejvíce používaný? Spousta lidí by řeklo, že postel. Pokud nepočítáme noční spánek či občasné postelové hrátky, netrávíme v posteli zase tolik času. Kde si obvykle posedíte se šálkem kávy, uvelebíte se s knížkou v ruce nebo si odpočinete po těžkém obědě? Kam míří vaše první kroky, když přijdete po práci domů? Nepočítáme návštěvu ledničky. Pokud jste si odpověděli, že zamíříte k sedací soupravě ve vašem obývacím pokoji, našli jste odpověď.

Každý má svůj vyseděný důlek

Pohovka je nejvytíženější kus zařízení vašeho domu. Je velká a nabízí spoustu prostoru a možností k užití. Lze ji využívat k příležitostnému přespání, ukládání věcí do kostry pohovky, děti ji často považují za trampolínu a domácí mazlíčci za svůj oblíbený pelíšek. Jenže nejen zub času, ale i všechny tyto aktivity narušují její povrchovou strukturu, a tak se časem látka začne tenčit, trhat, párat, natahovat a jinak deformovat. Na funkci to nemá vliv, ale po estetické stránce to značně klopýtá. Jednoduše řečeno, nevypadá to vůbec dobře.

Jsou však způsoby, jak to řešit.

  1. Jděte k odborníkovi – Zajděte za čalouníkem a nechte sedací soupravu obléct do nového kabátku. Je to nejspíše nejnákladnější možnost. Máte však jistotu, že nový plášť opět vydrží několik dalších let.
  2. Kupte deku – Stačí i málo a změna bude obrovská. Uháčkujte, ušijte, nějakým způsobem vyrobte nebo jednoduše zakupte pěkný přehoz anebo deku a přehoďte ji přes starou ošklivou pohovku. Není to sice kdoví jaká oprava, ale na nějaký čas to bude stačit. Než si našetříte na novou. Někdo tento trik používá i v případě úplně nového nábytku. Chrání tak potah hned od počátku.
  3. Novinka na trhu – Už jste slyšeli o potahu, který jednoduše natáhnete? Ano, dne je to tak snadné. Nemusíte volat čalouníka, ale zajdete na internet a vyberete vzor, který vám bude vyhovovat. Sundavací potah je pružný a přizpůsobí se tak nejen celé pohovce, ale třeba i křeslu. Díky tomu vše krásně sladíte do uceleného celku.

Rozhodně je dobré o svůj majetek pečovat. Vše pravidelně udržujte v čistotě. Kvalitní péče prodlouží život i vašemu nábytku. A domov tak bude stále krásný.

Pokud se přece jen stane a z nějakého důvodu se vám již nebude vybraný potah na pohovce zamlouvat, nezoufejte. Vždy se dá něco dělat.

Náš blog tvoří Sandra. Článek pro Vás napsala Sandra. Jsem obyčejná žena, která si ráda plní sny. Psaní mě vždy bavilo. Už jako malá holka jsem neustále ležela v knihách a tzv. psala do šuplíku. S vytvářením různorodých textů se již nějakou dobu zabývám. V současné chvíli jsem doma s dvěma dětma, dcerkou Lilienkou a synem Kiliankem, a tak je pro mě tento koníček, příjemným zpestřením dne. Ráda se věnuji různorodým tématům, protože obohacují i mě samotnou.

Katalog

Expresní dodání zboží
Doprava zdarma od 500 Kč
Nejnižší ceny
Pravidelné slevy
Záruka až 5 let

© 2013-2021 primazidle.cz