⚠️⚠️⚠️ Totální výprodej likvidace skladu - slevu až 50% v celém eshopu. Neváhejte akce je platná po omezenou dobu. ⚠️⚠️⚠️
Potřebujete poradit? Volejte Po-Pá 08:00 - 19:00   +420 466 566 060
Inspirace, rady, tipy

Domov bezpečný i pro dítě

Děti jsou vynalézavá stvoření. A s věkem jejich zvídavost, ale i nepozornost roste. Někdy stačí chvilka a je malér. Je proto dobré takovým situacím předcházet. Jak zařídit dětský pokoj již víte, ale nyní nejen do něj můžete opatřit prvky, které zajistí jejich bezpečnost. Je dobré dopředu předvídat a naučit se určité zásady nazpaměť.

1. Zaslepte zásuvky – Zajímavé krabičky s dírkami. Dá se do nich strčit tolik věcí. Raději ani nedomýšlet, co vše se může použít. Záslepky seženete téměř v každém obchodě s nábytkem či dekoracemi. A stojí to pár korun.

2. Okna – Některé děti jsou velmi divoké. Lezou všude a na všechno co lze. Překonávají výzvy. Vylézt na okno a otevřít jej je jednou z nich. Stačí minuta nepozornosti a může se vám přetočit svět vzhůru nohama. Okenní parapety jsou sice vysoko, ale stačí pod něj dát židli, krabici či větší auto na hraní a cesta je volná. Nikdy nenechte u otevřeného okna dítě bez dozoru. Bezpečnostní zavírání lze zakoupit přímo u výrobce v rámci rámu ona anebo jej dodatečně nainstalovat.

3. Dveře rády bouchají – Znáte lepší zvuk než je prásknutí dveří? A ještě lépe prasknutí kostí v prstech? Neposedné dětské ručičky jsou všetečné a rychlé. Hojen trvá týdny a může být s trvalými následky. Řešení je jednoduché. Dveřní zarážky. Konec přivřeným prstům.

4. Dveře podruhé – Na dveřích je také zajímavá klíčová dírka a zvonící klíče v nich. Potomci si s nimi rádi hrají a nejednou se stalo, že si zabouchnou. Ti starší již umí otočit klíčem v zámku, ale menší dítka rozhodně ne. Ještě by klíč zlomily. Proto je dobré používat zámek s pojistkou anebo s prostupnou spojkou. Ta umožňuje odemknout dveře i z druhé strany. A nezáleží na tom, zda je z druhé strany klíč nebo ne.

5. Stabilita – Máte po bytě knihovny a policové sestavy? Vypadají jako skvělý žebřík na lezení. Když nábytek ukotvíte do zdi, hned se vám bude spát klidněji. Ona totiž taková skříň na těle malého dítěte umí nasekat velkou škodu. I na první pohled stabilní knihovna se mže snadno převrátit.

Bezpečí na prvním místě

Bezpečnost rodiny je většinou na bedrech živitele rodiny. Můžeme mu trochu ulehčit a tyto činnosti a bezpečnostní opatření zavést i do svého domova. Některá jsou časově i finančně náročnější, ale život dětí za to vždy stojí.

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.