🚨🚨🚨Čistíme sklady - velké slevy na veškeré skladové zboží. Neváhejte, akce platí do konce týdne.🚨🚨🚨
Potřebujete poradit? Volejte Po-Pá 08:00 - 12:00   +420 466 566 060
Inspirace, rady, tipy

Kamenné koberce se hodí i do interiéru

Kamenné koberce se hodí i do interiéru

Kamenné koberce, které rovněž můžete znát pod názvem kamenné lité podlahy, si většina lidí už tak nějak automaticky spojuje spíše s exteriérem, kde s jejich pomocí zdobíme terasy, altánky nebo si díky nim zkrášlíme cestičku k domovu. Pravda je ale taková, že se kamenné koberce hodí i pro použití v interiéru – jen se toho mnoho lidí bojí, což je strašná škoda.

Co jsou kamenné koberce?

Ze začátku by možná neuškodilo pár slov o tom, co jsou kamenné koberce, protože se mezi námi možná najdou tací, kteří o tomto typu podlahy ještě doposud neslyšeli a nemají tak představu, co si pod spojením kamenný koberec vlastně představit. Kamenné koberce jsou maličké kousky kamenů spojené za pomoci speciálního tmelu, které ve svém finálním vzhledu připomínají udusanou kamennou cestu, přičemž ale lze speciální aplikací docílit toho, že jejich povrch bude dokonale hladký.

V interiérech se používají malé rozměry

Abychom zde nemluvili jen tak do větru, navážeme na již zmíněnou skutečnost, že se kamenné koberce báječně vyjímají i v interiérech. V tomto případě nutno dodat, že pokud budete chtít oživit vaši domácnost kamenným kobercem, měli byste se zaměřit spíše na malé rozměry kamínky – ideálně o velikosti mezi 1-6 milimetry. Zároveň hodně záleží i na pojivu, které pro spojení kamenného koberce použijete, zde si dovolíme apelovat na kvalitu, která zajistí jak voděodolnost, tak i barevnou stálost po několik dlouhých let.

Kamenné koberce nekloužou

Zařízení domova hodně vypovídá o jeho majiteli. Není se proto čemu divit, že se snažíme, aby naše bydlení působilo příjemně a útulně. Kamenný koberec dodá vašemu domovu ten správný šmrnc a zaručeně si získá pozornost. Tzv. kamenné lité podlahy se hodí především do hodně zatěžovaných prostor – sem můžeme zařadit například kuchyni nebo koupelnu. Ozvláštnit s jeho pomocí můžete i předsíň, která je rovněž vystavována vyšší zátěži. Nemusíte se bát, že byste na tomto typu podlahy uklouzli – povrch lze vždy i dodatečně zdrsnit podle potřeby, takže pokud se rozhodnete pro jeho použití například v koupelně, můžete vsadit na drsnější povrch.

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.