⚠️⚠️⚠️ Totální výprodej likvidace skladu - slevu až 50% v celém eshopu. Neváhejte akce je platná po omezenou dobu. ⚠️⚠️⚠️
Potřebujete poradit? Volejte Po-Pá 08:00 - 19:00   +420 466 566 060
Inspirace, rady, tipy

Variabilní nábytek (nejen) pro odvážné

Variabilní nábytek (nejen) pro odvážné

Nikdo nemá rád stereotyp a nudnou šeď všedních dní. Každý si občas rád vyhodí z kopýtka, provede zásadní změnu a rozhodnutí v životě. Pro jednoho to je změna práce, pro druhého zařízení bytu. Domov není nafukovací. Zároveň však život přináší spoustu upomínkových předmětů, věcí potřebných k žití, hromadu přátel a rozrůstající se rodinu, kterou je nutné někam usadit, když dorazí na ohlášenou návštěvu.

Méně je více

Ruku na srdce. Chcete mít u stolu neustále nachystáno šest a více židlí, u pohovky malé konferenční stolky, které normálně nevyužíváte a malé křesílka v pokoji, o které budete neustále zakopávat. Všechny tyto věci můžete buď skladovat v bytě anebo ve sklepě. Jedno je však víc než nad slunce jasné. Budou vám lézt na nervy. Nejen, že překáží, ale využíváte je tak dvacet dní v roce, a to dost přidáváme. Navíc se to často bije s osobností člověka, který byt zařizoval.

Naštěstí dalo pár hlav hlavy dohromady a vymyslelo modulový nábytek. Ideální hlavně pro malé místnosti, anebo pro lidi milující vzdušný prázdný prostor. Modulová řada sestává s několika kusů nábytku, které do sebe dokonale zapadají a doplňují se. Lze je různě sestavovat, kombinovat a měnit dle nálady či potřeby.

Modul zkrátka představuje moderní způsob bydlení. Již se u nás zabydleli policové stěny, knihovny nebo právě sedací soupravy, sestavené z několika kusů. Ty jsou v českých domácnostech už pěkně zabydlené. Jenže modul lze využít i na stolky, jídelní stoly, židle a různé podstavce apod.

Dnes jej najdete v každém obchodním domě

Tento typ sestav najdete v každém běžném obchodě s nábytkem a dekoracemi. Pokud však hledáte skutečné skvosty a promyšlené designy, budete muset sáhnout hlouběji do kapsy a zabrousit na web nějakému designérovi. Ti se zaměřují na toto jedinečné vybavení domova. Chápou podstatu problému a umí jej smysluplně vyřešit. Navíc v hezké esteticky přijatelné podobě.

Velmi známé jsou sedáky, ze kterých sestavíte tři další, podstavce pod květiny, které rozložíte na menší stolky anebo chytře uložené židle ve skříňové sestavě.

Jak již bylo řečeno, jde o nákladnější věci k pořízení. Avšak. Stačí vám jeden kus promyšleného nábytku a vystačíte si. Vyjde to nakonec nastejno. Běžně koupíte konferenční stůl, komodu a dva stolečky za určitý obnos. A za ty samé finance můžete obohatit svůj domov jednou komodou, s možností rozložení v případě potřeby na zbývající kusy.

Nástěnné modulové řady vychází z tvarově a funkčně tvarových typů polic a boxů. Každý typ pak může obsahovat několik základních prvků. Kolik si jich zakoupíte a jak je propojíte, už však závisí na vás.

 

Jedna nebo dvě řady?

Modul lze skládat do řady, lineárně i vertikálně, do schodového uspořádání nebo schválně zdárně nepravidelně. Efektivně rozdělují opticky celé stěny či dokonce místnosti. Dobře vypadají sami o sobě, ale v případě jejich násobení dosáhnete ohromného efektu.

Vše musí do sebe krásně zapadat. Na šrouby nebo zacvaknutí. Důležité je zachování variability a možnost okamžité výměny a rozložitelnosti.

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.