Prima magazín

Vydáno: Autor: Nikol Blahová

Vybíráte nový koberec? Známe fígle, které vám výběr usnadní!

I když by se mohlo zdát, že koberec patří k dávno zapomenutým trendům mezi podlahovými krytinami, je tomu spíše naopak. Stále více lidí se k němu v poslední době vrací a objevují jeho výhody. Možná i vy uvažujete nad pořízením nového koberce a v takovém případě jste tady správně. V dnešním článku vám prozradíme šikovné fígle, které vám pomohou vybrat ten nejlepší koberec!

Kam koberec vybíráte?

V první řadě je potřeba si ujasnit, kam nový koberec vlastně vybíráte. Dobrou zprávou je, že díky pestré současné nabídce máte opravdu z čeho vybírat. Dostupné jsou jak celoplošné koberce, tak i kusové koberečky vhodné pro oživení interiéru. Vybírat tedy můžete nejen podle velikosti, ale především podle barvy a vzoru. Jak na nás působí barvy, jsme vám už prozradili v jednom z našich předchozích článků, stejně tak pamatujte na skutečnost, že pro každou místnost se hodí jiný odstín - to vám může pomoci s výběrem.

Jaký materiál je nejlepší?

Málokdo si při výběru nového koberce všímá materiálu, ze kterého je vyrobený. A to je chyba, protože použitý materiál ovlivňuje nejen jeho kvalitu, ale i životnost. Myslete na to, kam daný koberec umístíte - do více vytížených místností, jako je například obývací pokoj se hodí koberce vyrobené z umělých materiálů, do méně vytížených, jako je například ložnice, pak můžete pořídit koberec přírodní.

Jak velký koberec zvolit?

V neposlední řadě je potřeba rozmyslet si, jak velký koberec vybíráte. Spousta lidí si pokládá otázku, jaká podlahová krytina je nejlepší a mnoho z nich dospěje k názoru, že právě koberec - je měkký na došlap, tlumí hluk, není náročný na údržbu, má spoustu barev a vzorů na výběr. Pokud chcete celoplošný koberec, tak není co řešit. U kusových koberců může hrát roli velikost, dají se pořídit decentní koberečky o rozměru 1m x 1m, stejně tak seženete i větší kusovky o rozměru třeba 2m x 1m a podobně.

Náš blog tvoří Nikol. Článek pro Vás napsala Nikol. Jsem milující maminkou malé princezny a zároveň nadšený pisálek, který našel svůj správný směr v psaní textů. Nejčastěji mě najdete u notebooku s prsty na klávesnici. Nejraději měním myšlenky ve slova, skládám věty, tvořím texty. Pokud u sebe zrovna nemám notebook, zapisuji texty do mobilu nebo se vracím ke staré dobré technice: tužce a papíru. Žádný styl psaní mi není cizí, protože všechny v sobě mají nějaké kouzlo. Jsem ráda, že mohu prostřednictvím svých článků předat čtenářům nejen zajímavé informace, ale vždy i kousek sama sebe.

Katalog

Expresní dodání zboží
Doprava zdarma od 500 Kč
Nejnižší ceny
Pravidelné slevy
Záruka až 5 let

© 2013-2020 primazidle.cz