🚨🚨🚨Čistíme sklady - velké slevy na veškeré skladové zboží. Neváhejte, akce platí do konce týdne.🚨🚨🚨
Potřebujete poradit? Volejte Po-Pá 08:00 - 12:00   +420 466 566 060
Inspirace, rady, tipy

Zavařovací sklenice nevyhazujte! Vyrobte si z nich vkusné a originální dekorace!

Zavařovací sklenice nevyhazujte! Vyrobte si z nich vkusné a originální dekorace!

Zavařovací sklenice se v komoře, na půdě nebo třeba ve sklepě povalují snad každému z nás. Tuhle si dáte výborný domácí džem od maminky, tamhle si pochutnáte na zavařeném ovoci, jindy pro změnu dětem koupíte přesnídávku a pak se nestačíte divit, jak se vám doma lidově nazývané zavařovačky postupně hromadí. Ještě než se rozhodnete je vyhodit, přečtěte si náš dnešní článek. My totiž víme, že zavařovací sklenice nepatří do koše - mohou se z nich stát originální a vkusné dekorace!

Využijte zavařovací sklenice s nápadem!

Existuje nespočet možností, kterými se dají zavařovací sklenice využít. Proč je vyhazovat, když vám mohou domácnost pěkně ozdobit? Pokud přemýšlíte, jak obnovit interiér maličkostmi, právě jste našli ideální způsob!

1. Netradiční lampičky

Jednou z možností, jak zavařovačky skvěle využít a ještě se u toho pobavit, je výroba lampiček. Variant existuje opravdu mnoho, stačí si jen vybrat! Zavařovací sklenice můžete natřít pěknou barvou a dovnitř umístit svíčku, stejně tak na ně můžete například nalepit list ze stromu, čímž vám vznikne šablona, kterou s pomocí barvy obkreslíte, po zaschnutí list odstraníte a originální kousek je na světě. Zavařovačky lze poté kamkoli postavit, hodí se do ložnice i obývacího pokoje, můžete si je i s pomocí provázku nebo řetízku zavěsit.

2. Zajímavé vázičky

Pokud máte rádi rostliny a u vás doma se to hemží živými květinami, co kdybyste jim dopřáli originální vázu? I v tomto případě využijete zavařovací sklenice, které stačí kupříkladu polepit buď dekoračním ubrouskem, což je velice oblíbená technika, nebo jim dodat šmrnc za pomoci krajky - tu díky lepidlu přilepíte po celé ploše sklenice a necháte zaschnout. Nakonec můžete uprostřed převázat mašlí, bude to vypadat krásně. Takovou dekoraci si umíme představit například na nočním stolku vedle postele.

3. Originální držáčky

Chcete mít ve své kuchyni pořádek? V tom případě byste měli mít uklizeno především v náčiní, které používáte - tím máme na mysli vařečky, obracečky a jiné pomocníky. Aby bylo v kuchyni vždy krásně uklizeno a ještě měla tato místnost pěkný šmrnc, vyrobte si ze zavařovacích sklenic originální držáčky. Doporučujeme nalepit kolem zavařovací sklenice kousek přírodní juty a tu jednoduše převázat provázkem nebo stuhou. Je to jednoduché a vypadá to krásně!

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.