🚨🚨🚨Čistíme sklady - velké slevy na veškeré skladové zboží. Neváhejte, akce platí do konce týdne.🚨🚨🚨
Potřebujete poradit? Volejte Po-Pá 08:00 - 12:00   +420 466 566 060
Inspirace, rady, tipy

Úklid podle feng šuej přinese harmonii i do vašeho života

Všem svým přátelům se chlubíte fotkami v telefonu vašeho dokonalého bytu. Zařizovali jste jej s partnerem pomalu půl roku, než byl dle vašich představ. Sháněli jste sedací soupravu, která by měla přesný odstín, natírali jste rámy obrazů a vymýšleli, jak co nejlépe uspořádat šatnu, aby dobře sloužila. Pěkně jste si vše vyfotili, zdokumentovali a nyní jste již pátý měsíc po kolaudační párty. Jak to u vás skutečně vypadá? Police jsou přeplněné, šuplíky se nedají zavřít. Všechno je zpřeházené a nic není na svém místě. Když něco hledáte, převrátíte byt vzhůru nohama. Takovým místem byste se asi nyní moc nechlubili a nikoho tam ani nepozvali. Pěkný a útulný domov nedělá dokonalý nábytek a vhodný výběr barev. Ale i uklizenost. A nemyslíme tím záchod, postel a další místa, kde se drží špína. Místnosti mají být vzdušné, nepřeplněné. Měli byste mít pocit, že se doma můžete svobodně nadechnout. A to lze velmi těžko, pokud se při každém oblékání na párty přehrabujete krabicemi s botami.

Zkuste to jinak

Je na čase si uklidit. Přichází optimální doba. Je dokázáno, že za zhruba půl roku zaplníme domov různými nesmysly. Letáčky, nevhodné dárky, věci, které se třeba budou hodit. Nepasující oblečení a knihy, které nemáte šanci nikdy přečíst. Je třeba jednat. Co takhle zkusit úklid podle feng šuej. V uklizeném domově proudí pozitivní energie. Taková, která vytváří příjemné pocity a chuť, trávit čas v daném prostředí.

Na tento úklid se musíte připravit. Nejen psychicky, budete vyhazovat mnoho věcí, ale i správnými prostředky. Velké pytle, igelitové tašky a čisticí prostředky jsou to pravé. V úklidu nepřeskakujte. Berte jednu místnost po druhé. Ale pěkně od podlahy až po strop. Každou věc vezměte do ruky a rozhodněte co s ní. Věci nepotřebné, ale funkční můžete darovat anebo zkusit prodat na bazaru. Rozbité a znehodnocené předměty nemilosrdně hoďte do smetí. Proberte šatní skříň, kosmetiku, knihy, kuchyňské náčiní, elektroniku, hračky a další hromady věcí. Až to budete mít, můžete se pustit do pořádného úklidu.

Vše omyjte, otřete a provoňte. Až budete hotovy, prostředky k úklidu uschovejte na místo, kde nebudou vidět. Podle feng šuej je to potřeba, protože to ruší a přináší neklid a nesoulad do života. Upravte i věci, které kříží cestu. Vše musí být přístupné. Nic nesmí překážet.

Každá místnost je důležitá

V předsíni by měl být předmět, který bude symbolizovat vřelé přijetí. Může to být obrázek, soška, květina. Cokoliv co bude vzbuzovat příjemné pocity. Předsíň je vstupem do vašeho domova. A je lepší hostit dobře naladěné hosty než ty rozmrzelé. Veškeré boty a svršky by měli mít své místo.

Feng šuej si zakládá na tom, aby místnosti, kde se odehrává spánek, tedy ložnice, byly bez rušivých elementů. Tedy ukliďte televizi a počítač do jiné místnosti. Ložnice je místem relaxace. A jak je známo, z elektroniky sálá mnoho paprsků, která narušují tok energií. Pro dobrý spánek je také dobré ponechat volný prostor pod postelí.

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.