⚠️⚠️⚠️ Totální výprodej likvidace skladu - slevu až 50% v celém eshopu. Neváhejte akce je platná po omezenou dobu. ⚠️⚠️⚠️
Potřebujete poradit? Volejte Po-Pá 08:00 - 19:00   +420 466 566 060
Novinky & zajímavosti

Jak udržet pokoj vašeho dospívajícího dítěte čistý a uklizený? S těmito organizačními tipy to zvládnete

Jak udržet pokoj vašeho dospívajícího dítěte čistý a uklizený? S těmito organizačními tipy to zvládnete

Máte-li doma dospívající dítě neboli teenagera, víte, že slovo úklid není zrovna oblíbeným gestem. Udržet svůj pokoj v určité organizaci a uklizený? V některých případech nereálná myšlenka pro mnoho dětí. Ale buďte v klidu, touto fází dospívání projde skoro každé dítě. Níže uvedené tipy a nápady pomohou vašemu dospívajícímu dítěti, držet svou místnost v organizovaném stavu a ve většině případů i povzbudí k tomu, aby si svůj pokoj držely i nadále uklizený. I když úklid bude poslední myšlenkou vašeho dítěte, můžete dokázat, aby si svůj pokoj udržely takzvaně v chodu.

Zkuste to s týmovou prací

Než začnete s důkladným čištěním v pokoji, poraďte se s vaším dítětem, co a jak je třeba udělat. Většina teenagerů ocení pomoc rodiče při úklidu. Nejdříve se ale musíte ujistit, že jste ochotni dítěti naslouchat a jejich nápady akceptovat. Nepokoušejte se s tím vypořádat pouze sami, protože někteří dospívající mohou cítit pomoc rodiče při úklidu, jako nechtěné vpadnutí do jejich soukromí.

Následujte tyto kroky

S následováním kroku za krokem je úklid nejen efektivní, ale také pomůže vytvořit uklízecí plán, který děti budou brát jako samozřejmost, a pomůže jim v budoucnu udržet pokoj čistý. Proveďte uklizení pokoje najednou a pokračujte až do konce.
• Převlečte a ustelte postel. Tento krok dělá pokoj upravenější a měl by se stát každodenním zvykem.
• Odhalte okno, aby šlo do pokoje denní světlo.
• Sesbírejte všechny věci z podlahy, včetně toho, co naleznete pod postelí. Dále pak stůl a jiné.
• Poskládejte a zavěste všechno čisté oblečení, špinavé dejte do prádelního koše. Můžete dát dítěti do pokoje koš na špinavé prádlo, abyste se vyhnuli rozházeným kouskům oblečení po celém pokoji.
• Oddělejte veškerý nepořádek z polic a jiných míst. Věci, které dítě už delší dobu nepoužívá, dejte na jednu hromádku s tím, ať si sám přebere, co je podle něj důležité a co je už nepotřebné.
• Posledním úkolem bude umytí podlahy, které by mělo dítě zvládnout samo, zatímco vy odejdete dát špinavé prádlo do pračky.

Důležité skladování

Pokud chcete, aby místnost byla organizována, pokoj musí být vždy uklizený. Jak na to:
• Jak již bylo výše zmíněno, dejte dítěti do pokoje koš na špinavé prádlo.
• Pod psací stůl vložte koš na papíry.
• Použijte odkládací šuplík pod lůžko, kam může dítě ukládat papíry, či různé školní pomůcky.
• Jestliže máte dceru, zajisté uděláte dobrý dojem s různými organizéry, nebo skříňky na šperky a kosmetiku. Pokud máte dostatek prostoru, můžete vytvořit v šatně malý kosmetický prostor. Tyto místa dívky milují a udržují v nich pořádek.
• Abyste omezili odkládání tašek, šál, kabelek po podlaze, našroubujte na zeď či na dveře háčky nebo věšáky.
• Přidáním dalších polic na stěnu, budou uspořádány předměty, jako jsou knihy a různé dekorace.

Pokud ani tento organizační průvodce nezapůsobí, budete muset nastavit nějaká pravidla. Například ve středu bude veškeré prádlo, kabelky a jiné na svém místě. V neděli bude vysáto, popřípadě i umyto.

 

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.