⚠️⚠️⚠️ Totální výprodej likvidace skladu - slevu až 50% v celém eshopu. Neváhejte akce je platná po omezenou dobu. ⚠️⚠️⚠️
Potřebujete poradit? Volejte Po-Pá 08:00 - 19:00   +420 466 566 060
Novinky & zajímavosti

Moderní kancelář

Úspěch firmy závisí na produktivitě jejích zaměstnanců. Z tohoto důvodu podniky hledají neustále nové způsoby, jak produktivitu zvýšit. Mnoho z nich ale přitom přehlíží jeden z nejdůležitějších aspektů, a to je design kanceláře. Ten není důležitý jen proto, abyste udělali dobrý dojem na návštěvy, ale také proto, aby se zaměstnanci v práci cítili dobře a odváděli dobré výkony.

Nevyhovující  pracovní prostor může vést ke stresu, nízké morálce a problémům se soustředěním zaměstnanců. Využitím osvědčených technik může design kanceláří skutečně vést k raketovému nárůstu produktivity vašich pracovníků, což výrazně zlepší vaše firemní výsledky. Níže jsou uvedeny faktory, které nejvíce ovlivňují efektivnost pracovníků, dle výsledků studie, která porovnávala tyto faktory na škále od 1 do 5, kdy 1 znamenala silný nesouhlas s ovlivněním efektivnosti a 5 znamenala silný souhlas s ovlivněním efektivnosti pracovníků.

Made with Flourish

Poraďte se se svými zaměstnanci

Dejte hlavy dohromady a popřemýšlejte o tom, jaký design by ve vaší kanceláři nejvíce mohl fungovat. Vytváření účelových prostor pro spolupráci by mělo být vždy součástí moderní kanceláře. Každému zaměstnanci vyhovuje něco jiného a ideální kancelář si představuje jinak Zkuste najít kompromis a vytvořte takový prostor, který bude fungovat pro každého zaměstnance.

Na barvě prostoru záleží

Firmy často nepokládají za důležité, jakou barvou interiér kanceláří vymalují. Zvolí potom klasickou bílou nebo smetanovou, jelikož se jedná o neutrální barvy. Bílá barva však není nejlepší volbou. Takový prostor má tendenci zvyšovat nudu a podporovat myšlenky nesouvisející s prací. Podobně negativní účinek má také šedá barva. Naopak červená kancelář podporuje pracovní nasazení a stejně tak zelená s modrou probouzí kreativitu.

Kvalitní nábytek, úložné prostory, světlo a rostliny

Vybavení má velký vliv na výkonnost. Ergonomické vybavení jako židle a stoly, které se dají různě polohovat, pomohou zvýšit soustředěnost. Využijte co nejvíce úložné prostory, aby v kanceláři byl pořádek a co nejvíce místa. Zásadní pro pořádek na pracovišti jsou také kancelářské kontejnery, které zajistí prázdný kancelářský stůl. K lepší soustředěnosti a náladě také pomůže, co nejvíce přirozeného světla zvenčí. Pokud vám však poloha kanceláře tolik přirozeného světla neumožňuje, zaměřte se na chytrá světla, u kterých lze nastavit barvu a teplo podle daného prostředí a úkolu. Rostliny zlepší kvalitu vzduchu a zároveň vnesou vlhkost do vydýchaného prostoru.

Nábytek do kanceláře lze vyřešit i jednoduše, a to zakoupením kancelářské sestavy.

Mýtus open space kanceláří

Myšlenka open space kanceláře vznikla už v 50. letech minulého století. Předpokládalo se, že se tím zvýší spolupráce a zlepší pocit sounáležitosti. Někde to může fungovat, ale ne vždycky. Stále přeplněnější pracoviště spolu s nedostatkem soukromí mohou vést k napjatým vztahům mezi kolegy.  Otevřené kanceláře jsou spojeny s větším stresem, únavou a zvýšenou absencí produktivity.

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.