🚨🚨🚨Čistíme sklady - velké slevy na veškeré skladové zboží. Neváhejte, akce platí do konce týdne.🚨🚨🚨
Potřebujete poradit? Volejte Po-Pá 08:00 - 12:00   +420 466 566 060
Novinky & zajímavosti

Nestačí vám komody a skříňky? Zkuste z přebytečného prostoru vytvořit snovou šatnu

Nestačí vám komody a skříňky? Zkuste z přebytečného prostoru vytvořit snovou šatnu

Každá malá princezna toužila mít vlastní šatník plný nádherných šatů a překrásných šperků. I když je tato doba minulostí, stále v nás přetrvává touha, tento krásný sen uskutečnit. A proč také ne? Vytvoření šatny nemusí být nic nereálného. I o několik let později se můžeme vrátit do dívčích snů a vytvořit si šatnu podle našich představ. Říkáte, že tento sen je bohužel nemožný, díky malému prostoru v bytě? Ujistíme vás, že nic není nemožné. Pokud máte malé prostory a nemůžete vyčlenit jednu místnost pro šatník, nebudete moci použít samostatně stojící toaletní stolek, s ohromnými zrcadli, jak tomu bývá v mnoha amerických filmech, ale zajisté budete hrdí na to, co jste dokázali vytvořit.

Prvním krokem bude zvolení vhodného prostoru

Nyní zvolte místo, kde chcete svou šatnu vytvořit. Pokud máte velkou ložnici, nebo nějaký nevyužitý roh či výklenek u koupelny, pod schody, nebojte se jej využít. Jestliže můžete vymezit jednu místnost určenou pouze šatně, máte opravdu štěstí.

Možnosti, jak vytvořit šatnu z výše uvedených prostorů

1. Rozhodli jste se, že máte dostatečně velkou ložnici na to, abyste mohli kus prostoru věnovat šatně? Udělali jste velmi dobře, protože ložnice je jako stvořená pro šatnu. Pokud jste oddělili více než 1,5 metrů široký prostor, můžete využít vysokou skříň jako prostorovou příčku. Další možností jsou posuvné dveře po celé šíři ložnice. Tento způsob rozdělení bude složitější, ale pro změnu efektivnější. Posuvné dveře vyžadují kolejničky horní i spodní, aby se daly posunovat.

2. Zamlouvá se vám váš nevyužitý prostor pod schody více, jak ubírání místa v ložnici? Jestliže ano, zkuste jednoduše zabudovat svislé police, které vyplníte regály a například háčky. Svislé police nemusíte mít dlouhé až na podlahu, stačí jimi zastavět pouze půlku výšky volného prostoru a zbytek věnujte skříňkám s dvířky, kde můžete ukládat věci, které momentálně nepoužíváte.   

Co by měla šatna obsahovat

Víte, co ženy miluji na šatních prostorech? To, že vše má své místo. Od šperků až po spodní prádlo, vše je krásně přehledné. Ale teď zpět k vybavení šatny. V nejlepším případě by měla šatna obsahovat uzavřené a otevřené skříňky a regály, zásuvky, výsuvné tyče, část na pověšení oděvů a část bez regálů, kam uložíte nějaké boxy, například na mimosezóní obuv. Pokud vám zbývá kousek místa na zdi, využijte ho k umístění otevíratelného zrcadla, které v sobě ukrývá úložný prostor. Toto nenápadné místo můžete využít k uschování vašich šperků.

Maximalizování minimálního prostoru

Abyste maximalizovali prostory skříní či zásuvek, pořiďte si háčky, které jednoduše připevníte na vnitřek dveří, na které můžete zavěsit kabelky nebo šátky. Rozdělovače zásuvek vám pomohou získat organizaci například ve spodním prádle, punčochách, kravatách a tak dále.

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.