Potřebujete poradit? Volejte Po-Pá 08:00 - 19:00   +420 466 566 060
Novinky & zajímavosti

Proč je tolik důležitá bederní podpora u kancelářských židlí

Pro lidi pracující dlouhé hodiny v kanceláři, může sezení na nekvalitní židli bez řádné bederní opěrky, způsobovat bolesti dolní části zad. Kvůli špatně zvolené židli je bederní část zad třikrát více zatěžována, což vede ke špatnému držení těla a následné bolesti a to nejen beder.

Bolesti zad této formy nejenže podpoří špatně zvolená židle, ale také životní styl, který často zahrnuje dlouhé sezení - v práci, při cestě do práce i zpět, doma u sledování televize či počítače atd.. A právě tyto zlozvyky společně s nesprávnou židlí podporují shrbení a následné bolesti zad. Pokud sedíte na kancelářské židli bez bederní opěrky a posunujete své tělo vpřed, zatěžujete tak bederní část, což způsobuje svalové napětí a bolesti. Proč je tedy bederní opěrka tak důležitá? To se dozvíte níže!

Bez bederní opěrky ani na pět minut

Bederní opěrka udržuje správné držení těla tím, že velmi jednoduše vyplní mezeru mezi sedadlem a spodní částí zad. Tímto způsobem dokonale podpoří správné zakřivení páteře bez toho, aniž byste nevědomky deformovaly páteř. Pokud máte tendenci naklonit se dopředu, je na čase přemýšlet o nové kancelářské židli s bederní opěrkou. Se správnou bederní opěrkou budou záda zbaveny velké zátěže a jednoduše udrží přirozeně zakřivenou páteř. Taková podpora je obzvláště důležitá při dlouhodobém sezení.

Jaké výhody bederní opěrka poskytuje?

Při sezení na kancelářské židli by měla být správná zádová opěrka pouze o kousek prohnutější než vrchní část opěradla. Existují i takové alternativní způsoby, kdy je možné k vaší kancelářské židli dokoupit pouze bederní pás - opěrku, ale tento způsob nedoporučujeme.

Jaké hlavní důvody vám může správná bederní opěrka poskytnout?

  • Především správné držení těla, kdy jsou uši, ramena a kyčle v jedné poloze.
  • Dolní část páteře si zachová svůj přirozený tvar bez velkého zatížení.

Nejdůležitější bude, aby záda byla rovná a celkově zádová opěrka držela páteř ve velmi přirozené poloze. Neměli byste mít břicho velmi vypouklé, a ani byste se neměli cítit nepohodlně. 

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.