🚨🚨🚨Čistíme sklady - velké slevy na veškeré skladové zboží. Neváhejte, akce platí do konce týdne.🚨🚨🚨
Potřebujete poradit? Volejte Po-Pá 08:00 - 12:00   +420 466 566 060
Novinky & zajímavosti

Žít jako bohém není nemožné. S těmito nápady to zvládne každý

Žít jako bohém není nemožné. S těmito nápady to zvládne každý

Bohémský, neboli Boho styl, je vhodný pro lidi, kteří chtějí, aby jejich domovy byly plné života, radosti, barevnosti a spousty zajímavých věcí, pocházející z celého světa. To znamená, mít interiér plný moderního a neobvyklého vybavení a bezstarostného prostoru. Boho styly jsou vždy jedinečné a žádný není totožný.

Tento styl vznikl ve třicátých letech a byl inspirován lidmi, kteří si šli ve svých šlépějích vlastním životem. Například spisovatelé, herci nebo cestující. V dnešní době každý z nás může mít ve svém domově kus bohémského stylu a oddechnout si tak od běžného chaotického života. Takže, interiér inspirovaný bohémy, zahrnuje nekonvenční barvy a dekorace z různých oblastí života. Jestliže hledáte design, který nikdy nezevšední a bude jedinečný díky vaší osobě, Boho interiér by mohl být ten pravý pro vás.

Boho barvy

U Boho stylu, neexistují pevně daná pravidla, ale pokud jde o barvy, nejčastěji jsou používané barvy tmavého tónu, jako jsou hnědá, modrá, červená, oranžová a také kovové tóny. Právě vrstvení barev, dělá tento styl jedinečným. Takže se nebojte míchat barevné vzory, textury a přidat dekorace, které se běžně v interiéru nevidí. Dále použijte koberce, potahy na polštáře a různé textilní ozdoby na zeď, které pochází z celého světa, aby váš prostor nabil pocit harmonie a exotiky. Můžete vedle vašich fotografií zavěsit různé tapisérie a extravagantní obrazy.

Dekorace

Zde je minimalistický, moderní a elegantní styl tabu. Boho interiér přemýšlí filozoficky a řídí se pravidlem “více je více”. Klíčem ke správnému dekorování je mixovat materiály, jako jsou pytlovina, žinylka v kombinaci s hedvábím. Dekorace a veškerý materiál by měly mít lehce opotřebovaný vzhled. To znamená nepoškozené, ale ani lesklé nepoužívejte. Háčkované polštářky, barevné závěsy a koberce se spojují a vytvářejí dokonalý bohémy inspirovaný styl. Zkuste také nad své lůžko umístit nebesa nebo nad čelo postele umístit dekoraci z přírodního materiálu.

Bohémský nábytek

Boho nábytek je těžké najít v běžném obchodě. Místnosti ve stylu bohémů jsou vybaveny nábytkem z druhé ruky a ve vintage vzhledu. Každý kus nábytku by měl být originální a měla by z něj dýchat určitá historie. Pokud jste kreativní a zruční, proměňte starý nábytek do vintage designu. Pokud však nechcete, můžete si tento nábytek koupit upravený. Uvolněnou atmosféru vám a vašim blízkým zajistíte také přidáním podlahových polštářů a rovnými pohovkami.

Osvětlení a příslušenství

Pro osvětlení nejlépe použijte různé lucerny, svíčky, podlahové lampy a stolní lampy. Vyvarujte se stropního osvětlení. Pokud se vám zdá osvětlení pochmurné, přiveďte do pokoje jas s květinami, jako jsou kapradiny, potos, filodendron a lilie. Nejenže rostliny nabídnou atmosféru místnosti, ale také zlepší kvalitu ovzduší, takže čím více jich umístíte, tím uděláte lépe.
Nakonec spojte svoji Boho místnost s předměty z vašich cest. Každá dekorace by měla mít vlastní příběh a pamatujte si, že zatímco bohémský styl má tendenci být eklektický, může i tak být elegantní a hlavně okouzlující, takže se nestrachujte přidat ozdobný lustr či zrcadlo se zlatým rámem.

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.