🚨🚨🚨Čistíme sklady - velké slevy na veškeré skladové zboží. Neváhejte, akce platí do konce týdne.🚨🚨🚨
Potřebujete poradit? Volejte Po-Pá 08:00 - 12:00   +420 466 566 060
Novinky & zajímavosti

Zkuste Konmari a získáte prostor navíc

Zkuste Konmari a získáte prostor navíc

Nejen lidé milující nákupy ví, že oblečení, knihy a různé pomůcky v domácnosti zabírají mnoho místa. Obzvláště po významných událostech jako jsou Vánoce či narozeniny se věci nahromadí a vše na nás doslova padá. Je potřeba udělat nějakou změnu. V zahlceném domově se těžko žije, přemýšlí a spí. Nikdy nic neumíme najít v té změti papírů, obálek časopisů a velkém množství kalhot.

Pokud si uklidíte ve svém domově, promítne se čistota i do vašeho života. Znáte pojmy jako vánoční, jarní, velikonoční, běžný a kdovíjaký ještě úklid? Vrháte se do toho po hlavě. Místnost po místnosti uklidíte od podlahy ke stropu, od nejšpinavějších částí po čisté, ale stále nevidíte ten kýžený výsledek, jaký jste si představovali? Aby se dostavil, je nutné udělat mnohem víc, než jen uklidit pracovní stůl a vysát drobky z koberce okolo sedací soupravy.

Chytrý nápad Kondo

Možná i k vám už se dostal fenomén Konmari a zázračný úklid. Pokud jste v této oblasti nepolíbeni, je nejvyšší čas vám ji představit. Konmari je uklízecí metoda Marie Kondo. Ta respektuje základní pravidla a ve chvíli kdy je přijmete za své, bude i váš domov čistší, svěžejší a přehlednější.

• V první řadě je nutné odhodlání, něco změnit.

• Uklízejte v kategoriích (oblečení, boty, léky, elektronika) a ne celé místnosti.

• Vyhoďte skutečně vše, co nepotřebujete, nepoužíváte a nemáte k tomu citovou vazbu.

• Vytříděné věci uchovávejte po hromadě a v horizontální poloze. Vše bude přehlednější.

Marie Kondo jednoduše radí, že byste měli danou kategorii snést na jedno místo. Každou věc vzít do ruky a rozumem i srdcem rozhodnout, na kterou hromádku jej položíte. Jsou pouze dvě. Nechat a vyhodit. Avšak pořád platí, že věci, které jsou funkční, můžete darovat anebo rozprodat. Netvořte zbytečný odpad. Vám daná věc sloužit nemusí, pro druhého však může být pokladem.

Hromádku, kterou jste si vytvořili k uchování, nyní poskládejte do horizontální polohy. V případě oblečení vám pomohou krabice, které udrží tvar a vše se bude i lépe přenášet. Takto poskládané věci budou přehlednější. A vy budete mít neustále na očích, jaký majetek skutečně vlastníte. Chovejte se tak ke všemu, nejen k oblečení.

A nyní vše uložte na jedno místo. Jen tak docílíte uklizenosti. V případě malých a drobných věcí v krabicích, je dobré je popsat štítky. Opět slouží k lepšímu přehledu.

Čím méně, tím více

Nelpěte na věcech, snažte se o minimalismus. Český národ je znám svým hromaděním. Tady si ponecháte hrneček po babičce, ale nikdy si do něj neuvaříte čaj, zde si odložíte na památku každý papír, co počmárá vaše ratolest a na lednici visí bezpočet receptů vytržených z časopisů, které nikdy neuvaříte. Dost! Domov musí dýchat, aby mohl sloužit.

 

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.