Potřebujete poradit? Volejte Po - Pá 8:00 - 16:00   +420 466 566 060
Tvoříme Primadomov

Kancelářské židle

Lidské ego a závist nezná mezí. Každý chce být důležitý a každý chce podávat ten nejlepší výkon jakého je schopen. K tomu jsou však potřeba přívětivé podmínky, dobrý tým a uspokojující prostředí. Ať už doma nebo v práci, v sedu a poloze ležmo strávíme většinu života. Co je potřeba k ohromujícím výsledkům na pracovišti?

Jak každý den podat kvalitní výkon, bez podpůrných prostředků

Možná i vy patříte k těm šťastným a svůj čas v zaměstnání trávíte v novém prostředí kanceláře, zařízené podle nejnovějších trendů. Mnoho zaměstnavatelů si již uvědomuje, že v práci člověk prožije většinu času, a tak je potřeba, aby měl zaměstnanec zajištěné pohodlí. Nejde zde jen o možnost relaxace po dobu pracovního výkonu, ale i o zdravotní stránku.

I když se nyní kanceláře rozdělují na několik funkčních zón, i tak strávíte sezením mnoho hodin. Je proto dobré mít k dispozici opravdu kvalitní kancelářskou židli. Je jedno, zda bude kožená, čalouněná nebo se síťovinou. Vždy vybírejte takovou, aby váš kosterní systém, a nejen ten, dostatečně podporovala. Jinou židli budete potřebovat ke stolu v zasedací místnosti a jinou u stolu v osobní pracovně.

Odborníci mluví pravdu

Dejte na rady fyzioterapeutů. Sezení není vhodné pro kosterní systém ani pro svaly. Dlouhodobý jednostranný pohyb zatěžuje stále stejnou skupinu svalů a to může vést k různým potížím. Od bolestí zad, páteře, otoky nohou až po migrény či nevolnosti.

Nelze opomenout fakt, že po dlouhodobých negativních účincích přichází celkové nepohodlí a přetížení organismu. Takový zaměstnanec neodvádí konstruktivní práci a je tak nějak stále špatně naladěn a podrážděn. To ubližuje nejen jemu samotnému, ale působí to i na ostatní kolegy a snižuje pozitivní naladění celého týmu.

5 důvodů k pořízení dobré židle

 

  1. Zdraví – Jeden z nejdůležitějších. Zdraví je všeobecně podceňováno, ale pokud člověk není tělesně a duševně fit, někde se to projeví. A každý zaměstnavatel ví, že zrovna v práci potřebuje bystré, chytré a do práce nažhavené lidi.

  2. Produktivita – To jde ruku v ruce s prvním bodem. Kvalitní posezení podporuje k výkonu.

  3. Pohodlí – V sedu strávíte několik hodin denně. Je proto opravdu důležité, sedět na pohodlné židli. Nebude vás to nutit neustále poposedat a vrtět se. Na židli seďte celými hýžděmi.

  4. Odpočinek – Pravidelně používejte opěrku hlavy a područky. Na chvíli vám uleví a pomůžou relaxovat při pauze. Nechte odblokovanou mechaniku výrobku.

  5. Bolest – Shrnutí všech předchozích bodů jasně ukazuje, že je třeba předcházet jakékoliv bolesti. Při nevhodném zařízení kanceláře Vás dříve či později dostihne.

Koupě a používání vhodného nábytku by mělo být samozřejmostí. Avšak i přesto nezapomínejte na pravidelné protahování, pohyb a relaxaci.

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.