Prima magazín

Vydáno: Autor: Nikol Blahová

Živý plot může být vítanou ochranou před nechtěnými pohledy sousedů, zároveň poslouží jako přitažlivá dekorace vaší zahrady. Živé ploty jsou stále oblíbenější, protože nenarušují vzhled svého okolí. Uvažujete nad tím, že si kolem svého pozemku necháte vesele růst živý plot? V tom případě poradíme, jaký si vybrat a na co se při jeho výběru zaměřit.

Jak jste na tom s prostorem?

Asi první věc, nad kterou se při výběru živého plotu musíte zamyslet, je prostor, který vám vaše zahrada nabízí. Volně rostoucí živé ploty jsou ideální volbou pro větší zahrady, můžeme zařadit například kvetoucí živý plot z šeříků nebo ibišku. Máte-li menší zahrádku, rozhodněte se pro stříhané živé ploty, ať už ze stálezelených keřů nebo z jehličnanů.

Kolik času máte?

S živým plotem přichází ruku v ruce i povinnost se o něj starat. Počítejte s tím, že se živému plotu na vaší zahradě budete muset věnovat. Z toho důvodu si dobře promyslete, kolik času si můžete dovolit strávit péči o živý plot. Některé živé ploty si vyžadují více pozornosti - jisté druhy je potřeba stříhat dokonce každý víkend a trávit dlouhé hodiny jejich úpravami. Pokud víte, že se nemůžete nebo nechcete živému plotu věnovat tak často, vyberte si mezi druhy, které ročně nevyrostou o více nežli 50 cm - poradit vám můžeme například túje, cypřiše nebo habr.

Dejte si pozor na jedovaté druhy

Jedovatédruhy se pro výsadbu živých plotů používají poměrně často, pokud máte doma děti nebo domácí mazlíčky, dejte si pozor, abyste pro svůj živý plot nevybrali právě některé z jedovatých rostlin. Mluvíme zde například o popínavém břečťanu, pámelníku nebo lýkovci, kdy i velmi malé množství těchto rostlin může napáchat fatální následky.

Rychlý nebo pomalý růst?

Mezi pomalu rostoucí živé ploty patří například buxus, habr, smrk či zimostráz. Naopak mezi rychle rostoucí živé ploty můžeme zařadit černý topol, cypřišek nebo ptačí zob.

Náš blog tvoří Nikol. Článek pro Vás napsala Nikol. Jsem milující maminkou malé princezny a zároveň nadšený pisálek, který našel svůj správný směr v psaní textů. Nejčastěji mě najdete u notebooku s prsty na klávesnici. Nejraději měním myšlenky ve slova, skládám věty, tvořím texty. Pokud u sebe zrovna nemám notebook, zapisuji texty do mobilu nebo se vracím ke staré dobré technice: tužce a papíru. Žádný styl psaní mi není cizí, protože všechny v sobě mají nějaké kouzlo. Jsem ráda, že mohu prostřednictvím svých článků předat čtenářům nejen zajímavé informace, ale vždy i kousek sama sebe.

Katalog

Expresní dodání zboží
Doprava zdarma od 500 Kč
Nejnižší ceny
Pravidelné slevy
Záruka až 5 let

© 2013-2020 primazidle.cz