Prima magazín

Vydáno: Autor: Sandra Franerová

Chystáte se na rekonstrukci bytu, ale víte, že ještě nějakou dobu to potrvá a současný stav je odstrašující? Ubíjí vás jen pohled na něj a cítíte silnou touhu vzít kladivo do ruky a ihned začít bez ohledu na to, jaké to bude mít následky. Zadržte. Zkuste prvně malé triky jak z laciného zašlého domova udělat místo luxusu a odpočinku.

I drobnosti, které koupíte kdesi na tržnici či v laciném obchodě, mohou rozjasnit pokoj. Pokud se správně použijí a budete s nimi umírnění, mohou vypadat jako luxusní kousky. Svůj domov zkrášlujte místnost po místnosti. Tak se na každou můžete zaměřit zvlášť a energii investovat do přeměny. Pak se vám jistě povede dosáhnout uspokojujícího vzhledu do doby, než nastane ten pravý čas proměny. A je zcela zřejmé, že koupelna je první místnost, která by vám neměla být odpudivá. Vždyť v ní provádíte osobní hygienu, krom jiných činností. Je to místo symbolizující čistotu, klid a harmonii. Pokud to tak nevnímáte, pak to změňte.

Někdy pomůže nátěr, jindy schovat laky na nehty do zásuvky

Hyzdí vaše zdi zašlé kachličky? Barva už je nevýrazná, oprýskaná a nehodí se ke zbytku bytu? Ještě než se začnete rozhodovat nad výběrem nových obkladů, můžete je zkusit natřít. V obchodě vám jistě poradí s výběrem speciální barvy na obklady. Jako dočasná náhrada plně dostačující. Volte spíše neutrální tóny a barvy doplňte v detailech a dekoracích.

Mezi takové patří osušky, držáky na kartáčky a mýdlenky apod. Tady lze použít i barevné předměty. Do ručníků se vyplatí investovat. Sežmolkovaný textil nikoho neoslní. Dalším barevným prvkem mohou být rostliny. A nezáleží na tom, zda budou živé anebo umělé. Tam kde není okno, ještě nemusí majitel strádat. Pěkná umělá květina udělá stejnou službu. Zelená barva působí svěže a živě. A přesně tyto pocity v koupelně potřebujeme vykouzlit.

Dále vsaďte na velké zrcadlo. Přitáhne pozornost od starého sprchového koutu i oprýskaného těsnění okolo vany. Do zrcadla se podívá každý, kdo koupelnu navštíví. Zvolte to se zajímavým rámem anebo tvarem. Navíc odráží světlo a opticky rozšiřuje prostor. V panelákových koupelnách je proto nezbytnou součástí výbavy.

Úklid, úschova a minimalismus

Vlastníte spoustu kosmetiky a doplňků. Popřemýšlejte nad jejich uložením. Košíky, pěkné krabice, police. Na ty vystavte zajímavé netradiční značky, ty obyčejné a málo používané pak uschovejte do skříňky z dosahu očí.

Jednoznačně zde neskladujte hračky, ošacení, potraviny a další předměty, které zde nemají co dělat. Méně je více.

Náš blog tvoří Sandra. Článek pro Vás napsala Sandra. Jsem obyčejná žena, která si ráda plní sny. Psaní mě vždy bavilo. Už jako malá holka jsem neustále ležela v knihách a tzv. psala do šuplíku. S vytvářením různorodých textů se již nějakou dobu zabývám. V současné chvíli jsem doma s dvěma dětma, dcerkou Lilienkou a synem Kiliankem, a tak je pro mě tento koníček, příjemným zpestřením dne. Ráda se věnuji různorodým tématům, protože obohacují i mě samotnou.

Katalog

Expresní dodání zboží
Doprava zdarma od 500 Kč
Nejnižší ceny
Pravidelné slevy
Záruka až 5 let

© 2013-2021 primazidle.cz