Prima magazín

Vydáno: Autor: Sandra Franerová

3 tipy k dalšímu využití dětské postýlky

Každý kdo má děti, to zná. Před příchodem miminka se v domě začnou objevovat všelijaké pomůcky a doplňky pro to malé stvoření, co si po porodu přinesete domů. Přebalovací pult, dětská postýlka, košík na převoz, autosedačka, kupa plen a krabice plná dětské kosmetiky. Všude se válejí chrastítka a hračky. Klasický dětský pokoj.

Čas však nezastavíme, aspoň doposud je stárnutí nutností, a dítě vyroste z miminka na batole a z batolete do předškoláka. S přibývajícím věkem se z bytu zase začnou tyto výše zmíněné důležité předměty vytrácet. Něco darujete těhotné kamarádce, něco prodáte. Občas si maminky vytvoří k něčemu hlubší vztah a nedokážou se s tím rozloučit. Autosedačku předělat neumíme, ale máme tip na to, co udělat s dětskou postýlkou, když už je dítěti malá, ale stále byste rádi pro ni našli uplatnění. Pokud máte v pokoji místo, je dobré ji uchovat. Stačí malé úpravy a může sloužit další roky.

Posaďte se u nás

Prvním tipem je přeměna postýlky na pohovku. Je to opravdu prosté. Odstraňte přední díl šprušlí. Některé druhy postýlek mají tuto možnost již zakomponovanou přímo z výroby, u jiných celou část uřežete. Zbude vám tak rošt a tři stěny. Na roštu ponechte matraci, bude sloužit jako podsedák. Potáhněte ji prostěradlem. Volte veselé barvy. ¨

Zadní část můžete ponechat jak je anebo ji můžete zakrýt silnější vrstvou třeba plátna. Pak je dobré „potáhnout“ i oba boky. Bude to vypadat kompaktněji. Lze látku pouze přitlouci do dřeva, pozor na začištěné okraje a přečnívající hroty hřebíků. Vnitřek postýlky najednou bude vypadat jako pohovka.

Dobrou variantou je i rozřezání další matrace a vytvoření měkkých opěrek po celém obvodu. Když projdete bazary, jistě seženete druhou matraci nebo jiný materiál vhodný k výplni. Je lepší ušít povlak a ten potáhnout na rozřezanou matraci. Bude tak lépe držet tvar a při čištění to oceníte dvojnásob.

Lze tento krok i samozřejmě vynechat a vše nahradit polštáři s dětskými motivy. Spousta velikostí a tvarů bude přímo lákat dítě k tomu, se tam uvelebit s oblíbenou knížkou v ruce.
Postýlka již nevypadá jako dřív. Je dobré to něčím ozvláštnit, povznést. Můžete nad novou pohovku zavěsit baldachýn, moskytiéru či závěsy okolo a vytvořit tak bezpečný dojem, kde se potomek bude moci ukrýt před světem. Jistě i vy jste už v obchodě narazily na světýlka ve formě malých balónků a kuliček. Tlumené světlo omotejte kolem šprušlí a výsledek bude dokonalý.
Prostor pod postýlkou můžete využít jako úschovu věcí. Stačí na to pěkné krabice a boxy.

Místo k tvorbě i zábavě

Druhou možností co podniknout s vysloužilou postýlkou, kromě uložení ji do sklepa na neurčito, je předělat ji na pracovní stolek do dětského pokoje. Opět odstraňte jeden z bočních dílů, abyste měli volný přístup k pracovní ploše. Rošt nahraďte rovnou deskou a navrtejte ji do výšky vhodné pro dítě. Boky postýlky využijte jako nástěnku, přidejte na ně police nebo zavěste provázek s fotkami. Pokud svislé tyčky doplníte vodorovnými, vzniklá mříž poslouží jako dobrý závěsný systém. Stačí už jen drobná lampička, psací potřeby, velká kupka papírů na pokreslení a židlička. Pracovní stůl je hotový.

Prostor na hračky

Na nábytku je krásné to, že se dá vždy předělat něco jiného. Dřevo je tvárné a je snadné s ním pracovat. Pokud budete postupovat jako v předchozím bodu, ale navíc přidáte horní desku, vznikne vám otevřená komoda. Lze pak přidat police nebo nakoupíte plastové boxy. A hned máte úložný prostor na hračky, knihy či potřeby na tvoření.
Dětská postýlky poskytla vašemu dítěti místo pro klidný spánek. Není divu, že je to jedna z věcí, které se maminky zbavují se slzou v oku. Naše tři typy snad ulehčí vašemu srdci a pomůžou nalézt nové uplatnění.

Náš blog tvoří Sandra. Článek pro Vás napsala Sandra. Jsem obyčejná žena, která si ráda plní sny. Psaní mě vždy bavilo. Už jako malá holka jsem neustále ležela v knihách a tzv. psala do šuplíku. S vytvářením různorodých textů se již nějakou dobu zabývám. V současné chvíli jsem doma s dvěma dětma, dcerkou Lilienkou a synem Kiliankem, a tak je pro mě tento koníček, příjemným zpestřením dne. Ráda se věnuji různorodým tématům, protože obohacují i mě samotnou.

Katalog

Expresní dodání zboží
Doprava zdarma od 500 Kč
Nejnižší ceny
Pravidelné slevy
Záruka až 5 let

© 2013-2021 primazidle.cz