🚨🚨🚨Čistíme sklady - velké slevy na veškeré skladové zboží. Neváhejte, akce platí do konce týdne.🚨🚨🚨
Potřebujete poradit? Volejte Po-Pá 08:00 - 12:00   +420 466 566 060
Tvoříme Primadomov

3 tipy k dalšímu využití dětské postýlky

3 tipy k dalšímu využití dětské postýlky

Každý kdo má děti, to zná. Před příchodem miminka se v domě začnou objevovat všelijaké pomůcky a doplňky pro to malé stvoření, co si po porodu přinesete domů. Přebalovací pult, dětská postýlka, košík na převoz, autosedačka, kupa plen a krabice plná dětské kosmetiky. Všude se válejí chrastítka a hračky. Klasický dětský pokoj.

Čas však nezastavíme, aspoň doposud je stárnutí nutností, a dítě vyroste z miminka na batole a z batolete do předškoláka. S přibývajícím věkem se z bytu zase začnou tyto výše zmíněné důležité předměty vytrácet. Něco darujete těhotné kamarádce, něco prodáte. Občas si maminky vytvoří k něčemu hlubší vztah a nedokážou se s tím rozloučit. Autosedačku předělat neumíme, ale máme tip na to, co udělat s dětskou postýlkou, když už je dítěti malá, ale stále byste rádi pro ni našli uplatnění. Pokud máte v pokoji místo, je dobré ji uchovat. Stačí malé úpravy a může sloužit další roky.

Posaďte se u nás

Prvním tipem je přeměna postýlky na pohovku. Je to opravdu prosté. Odstraňte přední díl šprušlí. Některé druhy postýlek mají tuto možnost již zakomponovanou přímo z výroby, u jiných celou část uřežete. Zbude vám tak rošt a tři stěny. Na roštu ponechte matraci, bude sloužit jako podsedák. Potáhněte ji prostěradlem. Volte veselé barvy. ¨

Zadní část můžete ponechat jak je anebo ji můžete zakrýt silnější vrstvou třeba plátna. Pak je dobré „potáhnout“ i oba boky. Bude to vypadat kompaktněji. Lze látku pouze přitlouci do dřeva, pozor na začištěné okraje a přečnívající hroty hřebíků. Vnitřek postýlky najednou bude vypadat jako pohovka.

Dobrou variantou je i rozřezání další matrace a vytvoření měkkých opěrek po celém obvodu. Když projdete bazary, jistě seženete druhou matraci nebo jiný materiál vhodný k výplni. Je lepší ušít povlak a ten potáhnout na rozřezanou matraci. Bude tak lépe držet tvar a při čištění to oceníte dvojnásob.

Lze tento krok i samozřejmě vynechat a vše nahradit polštáři s dětskými motivy. Spousta velikostí a tvarů bude přímo lákat dítě k tomu, se tam uvelebit s oblíbenou knížkou v ruce.
Postýlka již nevypadá jako dřív. Je dobré to něčím ozvláštnit, povznést. Můžete nad novou pohovku zavěsit baldachýn, moskytiéru či závěsy okolo a vytvořit tak bezpečný dojem, kde se potomek bude moci ukrýt před světem. Jistě i vy jste už v obchodě narazily na světýlka ve formě malých balónků a kuliček. Tlumené světlo omotejte kolem šprušlí a výsledek bude dokonalý.
Prostor pod postýlkou můžete využít jako úschovu věcí. Stačí na to pěkné krabice a boxy.

Místo k tvorbě i zábavě

Druhou možností co podniknout s vysloužilou postýlkou, kromě uložení ji do sklepa na neurčito, je předělat ji na pracovní stolek do dětského pokoje. Opět odstraňte jeden z bočních dílů, abyste měli volný přístup k pracovní ploše. Rošt nahraďte rovnou deskou a navrtejte ji do výšky vhodné pro dítě. Boky postýlky využijte jako nástěnku, přidejte na ně police nebo zavěste provázek s fotkami. Pokud svislé tyčky doplníte vodorovnými, vzniklá mříž poslouží jako dobrý závěsný systém. Stačí už jen drobná lampička, psací potřeby, velká kupka papírů na pokreslení a židlička. Pracovní stůl je hotový.

Prostor na hračky

Na nábytku je krásné to, že se dá vždy předělat něco jiného. Dřevo je tvárné a je snadné s ním pracovat. Pokud budete postupovat jako v předchozím bodu, ale navíc přidáte horní desku, vznikne vám otevřená komoda. Lze pak přidat police nebo nakoupíte plastové boxy. A hned máte úložný prostor na hračky, knihy či potřeby na tvoření.
Dětská postýlky poskytla vašemu dítěti místo pro klidný spánek. Není divu, že je to jedna z věcí, které se maminky zbavují se slzou v oku. Naše tři typy snad ulehčí vašemu srdci a pomůžou nalézt nové uplatnění.

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.